- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Podpisano umowę na budowę przystanków autobusowych oraz węzła przesiadkowego w Proszowicach

Dobra wiadomość dla mieszkańców Proszowic. Podpisano drugą umowę w związku z realizacją projektu pn. „Budowa przystanków autobusowych oraz węzła przesiadkowego w Proszowicach wraz z przebudową ul. Kolejowej i zakup niskoemisyjnego autobusu miejskiego”. Wykonawcą zadania jest: MM2021 z Koźmina Wielkopolskiego.

Umowa podpisana na ponad 1,6 mln zł. Termin realizacji zadania to 30 czerwca przyszłego roku.

Zakres realizacji zadania obejmuje przebudowę dróg gminnych w zakresie budowy wiat (szt. 58) oraz peronów przystankowych (szt. 46) na terenie gminy.

Celem zadania będzie łatwiejszy dostęp do mobilności transportowych, możliwość przesiadania się pomiędzy środkami transportu publicznego i indywidualnego. Wpłynie to w dużym stopniu na podniesienie poziomu bezpieczeństwa i komfortu podróżnych.

Projekt jest ukierunkowany na korzyści dla mieszkańców gminy Proszowice i regionu. Część istniejących przystanków jest bez wiat, utwardzonego miejsca dla oczekujących, z wysokimi krawężnikami – wymagają one doposażenia, modernizacji, przebudowy. Przystanki będą służyły obsłudze połączeń komunikacji miejskiej realizowanej przez gminę Proszowice za pomocą kupionego autobusu oraz przewoźnikom obsługującym połączenia Proszowic z sąsiednimi miejscowościami i miastami. Przystanki są i będą udostępniane przewoźnikom nieodpłatnie.

Inwestycja przyczyni się do poprawy warunków życia mieszkańców Proszowic poprzez zapobieganie wykluczeniu komunikacyjnemu. Rozbudowa sieci przystanków, stworzenie centrum przesiadkowego wraz z uruchomieniem komunikacji miejskiej obsługującej obszary Gminy, których mieszkańcy obecnie nie mają połączeń autobusowych, znacznie poprawi dostępność komunikacyjną całej Gminy i pozytywnie wpłynie na warunki życia jej mieszkańców.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra