- REKLAMA -
- REKLAMA -
Galeria

Okazało się, że najcelniej strzelają policjanci! W niedzielę odbył się Turniej Strzelecki Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice ZDJĘCIA

Fot. Dominik Ochęduszko UGiM Proszowice

25 drużyn reprezentujących policję, OSP z gminy Proszowice, klasę mundurową LO Zespołu Szkół w Proszowicach oraz straż miejską wzięło udział w zorganizowanym w niedzielę Turnieju Strzeleckim Służb Mundurowych o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice. Wydarzenie odbyło się na Strzelnicy Sportowej w Gniazdowicach w 104. rocznicę odzyskania Niepodległości.

Uczestniczący w turnieju zawodnicy, strzelali z karabinu bocznego zapłonu na dystansie 25 metrów, do tarczy pistoletowej. Zawody przeprowadzone zostały w formie rywalizacji drużyn trzyosobowych.

Najlepsza okazała się reprezentacja policji, drugie miejsce wywalczyła ekipa z OSP Teresin, zaś trzecie: OSP Górka Stogniowska.

WYNIKI

  • I miejsce drużyna Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach – z wynikiem 290 punktów.
  • II miejsce OSP Teresin I – 289 pkt.
  • III miejsce OSP Górka Stogniowska – 283 pkt.
  • IV miejsce OSP Jakubowice II – 283 pkt.
  • V – VI miejsce OSP Posiłów i OSP Łaganów po 282 punkty.

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i pamiątkowe medale. Wręczali je: burmistrz Grzegorz Cichy, z-ca burmistrza Zbigniew Nowak oraz prezesa Klubu Sportowego „Petarda” Łukasz Czapla.

Organizatorem turnieju była Gmina Proszowice we współpracy z Klubem Sportowym „Petarda” z Krakowa, kierowanym przez Łukasza Czaplę jednego z najbardziej utytułowanych zawodników w historii strzelectwa sportowego w Polsce, wielokrotnego mistrza świata, Europy i Polski.

Poza konkurencją w zawodach wzięły udział także drużyny złożone z przedstawicieli UGiM Proszowice, KGW Klimontów i Zarządu MG ZOSP RP w Proszowicach.

Sportową rywalizację przeprowadzili członkowie Klubu Sportowego „Peterda” z Krakowa. Logistykę zapewnili druhowie z OSP Gniazdowice, OSP Makocice oraz pracownicy UGiM Proszowice. Wojskową grochówkę przygotowały panie z KGW Klimontów.

Fot. UGiM Proszowice

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra