- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

PROSZOWICE. Ukraińskie książeczki trafiły do trzech szkolnych bibliotek

Fot. UGiM Proszowice

Trzy biblioteki szkolne z terenu gminy Proszowice otrzymały książki, magazyny edukacyjne i ulotki naukowe wydane w języku ukraińskim. Było to możliwe dzięki realizacji projektu „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom” Instytutu Książki i Fundacji Metropolia Dzieci. Inicjatywę wsparł proszowicki samorząd.

Książki, magazyny oraz ulotki trafiły do bibliotek szkolnych działających przy Szkole Podstawowej nr 2 w Proszowicach, Szkole Podstawowej w Klimontowie oraz Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach.

W każdej z bibliotek powstały „ukraińskiej półeczki” z książkami dedykowanymi najmłodszym jak również starszym ukraińskim czytelnikom.

Organizatorzy projektu „Podaruj książkę ukraińskim dzieciom” apelują o pomoc i wsparcie tego typu inicjatyw.

– Wiemy, jak wielka jest teraz potrzeba zapewnienia dostępu do książek w języku ukraińskim oraz jak ogromna moc terapeutyczna płynie z czytania. Chcemy też wspierać ukraińskich wydawców, którzy znaleźli się w tragicznej sytuacji – wszystkie swoje oszczędności przeznaczają na wsparcie ojczyzny. Ich książki nie mogą być sprzedawane w Ukrainie, a co więcej – mogą zostać wkrótce zniszczone. To, jak wiele ich uda się uratować i przekazać dalej, zależy od nas. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie projektu.

Projekt można wspierać na cztery sposoby:

  • Wpłacając datki na zbiórkę: https://zrzutka.pl/kug7mv
    Pamiętajmy, że naprawdę każda złotówka ma znaczenie!
  • Udostępniając informację: na profilach własnych, profilach firm i instytucji, na zaprzyjaźnionych stronach internetowych i w mediach. Im więcej osób się dowie, tym większa szansa, że uzbieramy potrzebne środki.
  • Przekazując na rzecz Fundacji Metropolia Dzieci 1% podatku – KRS: 0000585080. Całość tak pozyskanych środków zostanie przekazana na realizację projektu wsparcia dla rodzin uchodźców z Ukrainy.
  • Wpłacając środki bezpośrednio na konto Fundacji Metropolia Dzieci z dopiskiem „Podaruj książkę dzieciom z Ukrainy” na konto w mBank:
    16 1140 2004 0000 3102 8012 1088

Projekt patronatem objęły: Polska Sekcja IBBY, Biblioteka Narodowa, Lustro Biblioteki, Polskie Radio Dzieciom i Czas Dzieci

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra