- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

PROSZOWICE. VI Bieg Proszowicki im. Jana Marynowskiego ZDJĘCIA

Fot. UGIM Proszowice

Na dystansie 10 km najlepszy był Michał Suchan oraz Monika Stasik z Górki Stogniowskiej. W rywalizacji na 5 kilometrów pierwsi na metę dobiegli: Piotr Kilian i Magdalena Łącka, a w biegu dzieci zwyciężyli: Kornelia Kromka i Filip Broziński. W niedzielę w Proszowicach odbył się VI Bieg Proszowicki im. Jana Marynowskiego.

Przed rozpoczęciem biegu burmistrz Proszowic Grzegorz Cichy złożył wiązankę kwiatów na grobie patrona tego sportowego wydarzenia Jana Marynowskiego, przedwojennego mistrza i reprezentanta Polski.

-W tym roku frekwencja na tradycyjnych dystansach trochę spadła, gdyż rywalizację ukończyło mniej osób niż rok temu, trochę ponad 100 uczestników. Dokładnie 104 – 48 na dystansie 5 km, a 56 na 10 km. Ale za to ogólna frekwencja wzrosła, gdyż po raz pierwszy dzieci ze szkół podstawowych rywalizowały na trasie o długości 800 m. I na uczniów można było liczyć, gdyż pobiegło ich aż 79 – podsumowuje bieg Maciej Wicherek.

Pogoda w tym roku znów zawiodła biegaczy – tym razem było za ciepło jako że mamy tradycyjną polską jesień. Jak to już stało się tradycją, przed biegiem odbyła się rozgrzewka.

Na dystansie 10 km wygrał ponownie (po raz pierwszy historii Biegu) Michał Suchan z Krakowa, uzyskując czas 35.36, a wśród kobiet najlepsza była Monika Stasik z Górki Stogniowskiej – 47.45. Natomiast jeśli chodzi o piątkę to wygrali Piotr Kilian z Krakowa  z rezultatem 15.15 oraz Magdalena Łącka z Opatkowic – 22.51.

Puchary i nagrody ufundowane przez sponsorów wręczali w różnych kategoriach (takich jak najszybszy zawodnik/zawodniczka, najszybszy mieszkaniec/mieszkanka Gminy Proszowice, najmłodsi uczestnicy) licznie przybyli goście – na czele z Burmistrzem Gminy i Miasta Grzegorzem Cichym, członkiem Zarządu Powiatu Wojciechem Rzadkowskim, przedstawicielami Wodociągów Proszowickich oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Do grona sponsorów, co bardzo cieszy liczniejszego niż w ubiegłych latach, należeli oprócz Gminy i Miasta Proszowice także: Województwo Małopolskie, Małopolski Urząd Wojewódzki, Powiat Proszowicki, Instytut Pamięci Narodowej, Dukatki.pl, Łyżka Lodów, Szkoła Pływania Posejdon, BEZGLUTEN, AMPLUS, Restauracja Muzealna, Mezzani, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Wodociągi Proszowickie, Giełda Rolna „Ek-Rol”, Bank Spółdzielczy w Proszowicach, PKO BP w Proszowicach, Design Graff, Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej Adrian Karasiewicz, Balonowy Kotek, Sklep Asieńka oraz Centrum AGD RTV.

-Dziękując zarówno zawodnikom, pacemakerom, wolontariuszom na czele z Izabelą Hojnor, pracownikom Urzędu Gminy i Miasta Proszowice (a w szczególności Anecie Kotyzie i Pawlowi Sowie) zabezpieczającym Bieg druhom z OSP, strażnikom miejskim i policjantom oraz licznie zgromadzonej publiczności już teraz zapraszamy na VII Bieg Proszowicki – 22 września 2024 roku – dodaje Maciej Wicherek.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra