- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

GMINA PROSZOWICE. Brawo! Sołectwo Klimontów zajęło III miejsce w kategorii Małopolska Wieś w Sieci – WIDEO

Duże brawa dla mieszkańców i społeczników z Klimontowa. W konkursie organizowanym przez Województwo Małopolskie “Małopolska Wieś 2023” sołectwo Klimontów zajęło III miejsce w kategorii Małopolska Wieś w Sieci.

Podczas uroczystości w Hotelu Mercury Dosłońce przedstawiciele wsi Klimontów, sołtys Joanna Piwowarska, panie z KGW Klimontów, radny Rady Miejskiej Proszowice Mieczysław Krzynówek wraz z burmistrzem Gminy i Miasta Proszowice Grzegorzem Cichym odebrali pamiątkową tablicę z rąk wicemarszałka Województwa Małopolskiego Łukasza Smółki.

Wcześniej sołtysi i członkowie rad sołeckich z gminy Proszowice wzięli udział w kolejnej Akademii Małopolskiego Sołtysa prowadzonej pod hasłem “Sołtys na zagrodzie równy wojewodzie”.

Podczas szkolenia prowadzonego przez mecenasa Łukasza Lewandowskiego, sołtysi poznali wiele zagadnień prawnych, związanych z pełnioną przez nich funkcją społeczną.

Zwieńczeniem spotkania było uroczyste wręczenie dyplomów i statuetek laureatom konkursu “Małopolska Wieś”.

Konkurs skierowany był do sołectw wiejskich z województwa małopolskiego. Jego celem jest zachęcenie społeczności lokalnych do aktywnego działania na rzecz podniesienia atrakcyjności małopolskiej wsi i poprawy życia jej mieszkańców z jednoczesnym promowaniem dbałości o estetykę, kształtowanie krajobrazu wiejskiego, ładu przestrzennego i architektonicznego wsi oraz ochronę dziedzictwa kulturowego.

Konkurs “Małopolska Wieś 2023” organizowany był w trzech kategoriach: Najpiękniejsza Małopolska Wieś, Nowatorska Małopolska Wieś i Małopolska Wieś w Sieci.

Kapituła konkursu doceniła dobrą współpracę pomiędzy mieszkańcami a organizacjami działającymi w Klimontowie, prowadzenie strony internetowej www.klimontow.org aktywność w mediach społecznościowych, relację z projektów i akcje prowadzonych dla dobra wspólnoty. Dzięki temu Klimontów zdobył nagrodę w wysokości 10 000 złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra