- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Proszowicach będzie mieć swój sztandar! Jest inicjatywa, powstał komitet, który zbierze środki na ten cel ZDJĘCIA

Fot. KP PSP Proszowice

Pomysł ufundowania proszowickiej jednostce sztandaru został przedstawiony podczas narady szkoleniowej dla prezesów i naczelników OSP z terenu powiatu proszowickiego, która odbyła się w czwartek w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach.

Podczas spotkania starosta Krystian Hytroś przedstawił informację o utworzeniu społecznego komitetu ufundowania sztandaru dla KP PSP w Proszowicach .

– Ten sztandar będzie symbolem honoru i szacunku okazując wdzięczność za odwagę i poświęcenie strażaków – mówił podczas spotkania gospodarz powiatu proszowickiego.

Fundusze na zakup sztandaru będą gromadzone na koncie Stowarzyszenia „Ognik”.

W naradzie udział wzięli: Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Józef Gawron, Starosta Powiatu Proszowickiego Krystian Hytroś, burmistrzowie i wójtowie gmin z terenu powiatu proszowickiego, funkcyjni zarządu oddziału powiatowego i gminnych ZOSPRP, prezesi i naczelnicy OSP.

Oprócz tematu sztandaru podczas spotkania omówiono m.in.: ustawę o OSP, dotacje dla jednostek, szkolenia dla druhów, bezpieczeństwo podczas działań ratowniczych i ćwiczeń, aktywność w mediach społecznościowych.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra