- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

KONIUSZA. Policjanci radzili seniorom, jak ustrzec się oszustów

Dzielnicowi z terenu gmin Koniusza, Radziemice i Pałecznica ostrzegali seniorów przed oszustami. Spotkanie w którym wzięło udział kilkadziesiąt osób odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Koniuszy.

Mł. asp. Magdalena Chomik oraz asp. szt. Artur Cichy spotkali się z seniorami aby uświadomić i przekazać im wiedzę na temat zagrożeń, jakie mogą spotkać ich w codziennym życiu. 

Dzielnicowi omówili bezpieczne zachowania w domu, w sklepie, przy bankomacie, a także na ulicy. Zachęcali do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów, pożyczek i lokowania swoich oszczędności.

Policjanci przestrzegali, jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać się złowić metodą na wnuczka, policjanta, przedstawiciela opieki społecznej, uzdrowiciela czy inkasenta. Wytłumaczono w jaki sposób działają sprawcy, a także jak należy prawidłowo reagować w takich sytuacjach. Funkcjonariusze poruszyli również temat przestępstw związanych z bezpieczeństwem tzw. „wirtualnego pieniądza”, bankowości internetowej i oszustw internetowych.

Seniorzy otrzymali ulotki informacyjne podsumowujące tematykę spotkania.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra