- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

🔴 Majówkowy rozkład jazdy! Zobacz, co ciekawego przygotowano na najbliższe dni w Proszowicach PROGRAM

Będą oficjalne uroczystości, a także wiele atrakcji towarzyszących obchodom święta 3 maja. Przedstawiamy dokładny rozkład jazdy na najbliższe wolne majowe dni!

Niedzielne spotkanie z bajką w CKiW w Proszowicach

Na scenie widowiskowej CKiW w Proszowicach wystąpią aktorzy TEATRU OTWARTEGO T.O. w Krakowie z teatrzykiem pt. „Co mogą smoki, a czego nie, zaraz dowiesz się”

Dostępne są jeszcze bilety – będzie można je nabyć w niedzielę od godz. 11.00

Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza GiM Proszowice

 • Niedziela 30 kwietnia 2023 r.
 • Strzelnica Gniazdowice.
 • Start o godz. 14:00.

Klub Sportowy „Petarda” Kraków oraz Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice zapraszają na „Zawody Strzeleckie o Puchar Burmistrza GiM Proszowice”. Zawody zorganizowane z okazji 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. (Zapraszamy do kibicowania – zapisy zakończono 28 kwietnia)

Obchody 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

 • Wtorek 2 Maja 2023 r. w Dzień Flagi
 • Rynek w Proszowicach
 • Start o godz. 17:45

Burmistrz Gminy i Miasta Proszowice oraz Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej p.w. WNMP w Proszowicach zapraszają na obchody 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

🇵🇱 Program uroczystości:

17:45 – zbiórka pocztów sztandarowych, druhów OSP oraz Orkiestry Dętej Floriana na Rynku w Proszowicach,

18:00 – uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym p.w. WNMP w Proszowicach,

19:00 – podniesienie flagi, przemówienia oraz złożenie kwiatów przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

Impreza towarzysząca Obchodom 232. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – część artystyczna przygotowana przez młodzież i nauczycieli szkół podstawowych:

 • Wtorek 2 Maja 2023 r. w Dzień Flagi
 • Rynek w Proszowicach
 • Start o godz. 19.30

🇵🇱 występy taneczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Proszowicach. Układ taneczny pt. Taniec z Flagami w choreografii opracowanej przez Joannę Szaporów zaprezentowany zostanie przez uczennice z klas ósmych SP nr. 1. Opiekunowie: Wicedyrektor Jadwiga Fularska oraz Renata Ziętarska.

🇵🇱 występy taneczne uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach. Układ taneczny w choreografii opracowanej przez Katarzynę Zydroń w ramach Projektu „Mali Proszowiacy”. Opiekunowie: Małgorzata Żurek – sekcja młodsza oraz Dorota Dąbrowska oraz Karolina Barnaś – sekcja starsza.

🇵🇱 wspólne śpiewanie Pieśni Patriotycznych pt.: „Majowa Jutrzenka” w formie karaoke prowadzone przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach. Opiekunowie: Monika Chmura – śpiew i Krzysztof Chmura – oprawa muzyczna i techniczna.

Otwarcie Rodzinnego Centrum Sportu KOSMOSir.

 • Wtorek 2 maja 2023 r.
 • Miejska Hala Sportowa w Proszowicach
 • Godz. 9:00 – 21:00

Rodzinne Centrum Sportu zlokalizowano na I piętrze w Miejskiej Hali Sportowej w Proszowicach (wejście z parkingu od strony rzeki Szreniawa).

Centrum wyposażone zostało w siłownię, squash, sportową bawialnię dla dzieci (wspinaczka na 5 metrów w górę, zjeżdżalnię rolkową, pontonową i tyrolkę).

📌

Gra terenowa – „Ze Stańczykiem po Proszowicach” z darmową, samoobsługową i przyjazną rodzinie aplikacją mobilną.

Zachęcamy całe rodziny na wyprawę po Proszowicach pełną wierszowanych zagadek oraz zakończoną sympatyczną pamiątką. Quest „Ze Stańczykiem po Proszowicach” pozwala na odkrycie miejsc związanych z wielowiekową historią rodzinnego miasta tego ulubionego błazna polskich królów.

Ogród Biblijny w Proszowicach.

Zespół Placówek Caritas w Proszowicach

 • Ul. 3 Maja 2, Proszowice
 • Pon.- wt.: 8:00 – 18:00
 • Sobota – niedziela 8:00 -14:00

Zapraszamy do wizyty i do podziwiania Ogrodu Biblijnego w wiosennej odsłonie zlokalizowanego przy Zespole Palcówek Caritas w Proszowicach. W słońcu tulipany, żonkile i hiacynty wyglądają przepięknie!

Ogród biblijny w Proszowicach przy Zespole Placówek Caritas w Proszowicach jest pierwszym tego typu obiektem w Polsce, próbującym ukazać krajobraz Ziemi Świętej. Zaprojektowany został przez nauczycieli akademickich Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie – Zofię Włodarczyk oraz dr. arch. Leszka Bylinę. Na niewielkiej powierzchni, bo na 10 arach przedstawiono miniaturową pustynię, kraj mlekiem i miodem płynący, pola zbóż, poletka ziół i warzywnik, a także przejście przez Morze Czerwone, symbole judaizmu i chrześcijaństwa, przypowieści o morwie czy o ziarnku gorczycy oraz liliach polnych. Przedstawiono studnię Jakuba, ogród oliwny i winnicę, siedem gatunków roślin uprawnych Ziemi Obiecanej, cztery gatunki roślin na święto Sukkot oraz greckie litery alfa i omega – symbol Jezusa.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra