- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

NOWE BRZESKO. Nielegalna broń, amunicja alkohol i tytoń. Policja zatrzymała 59-letniego mężczyznę WIDEO

Funkcjonariusze z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego wraz z policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Proszowicach wykryli ponad 170 kg tytoniu do palenia i niemal 1 tonę suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy w jednym z domów na terenie powiatu proszowickiego. Mundurowi dotarli także do ukrytej na pobliskiej posesji maszyny do cięcia liści. Odkryli tam także linię technologiczną do destylacji alkoholu, kilkadziesiąt litrów gotowego produktu oraz 4 pistolety i ponad 600 szt. amunicji

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Krakowie wraz z policjantami z KPP Proszowice zabezpieczyli podczas przeszukania wytypowanej wcześniej posesji w gminie Nowe Brzesko  niemal 1 tonę  nielegalnego tytoniu do palenia i ponad 170 kg  suszu tytoniowego.

Towar był ukryty w specjalnych schowkach na poddaszu domu. Można było się do niego dostać po odkręceniu ścianki działowej. Zatrzymano w tej sprawie  59-letniego właściciela posesji.  Usłyszał już zarzut dotyczący paserstwa  akcyzowego (tj. naruszenia art. 65 § 1  kks), za co grozi mu kara grzywny do 720 stawek dziennych albo też kara pozbawienia wolności.

Mundurowi, dzięki poszlakom, wykryli także w nieodległym domostwie maszynę do krojenia tytoniu, linię technologiczną do destylacji alkoholu oraz kilkadziesiąt litrów gotowych produktów alkoholowych. Podczas przeszukania garażu, gdzie ukryto maszynę do tytoniu i aparaturę do destylacji alkoholu, mundurowi znaleźli również profesjonalne narzędzia do przerabiania pistoletów hukowych i pneumatycznych na broń palną.

Policjanci zabezpieczyli kuszę, karabinek, 4 pistolety i 600 szt. amunicji różnego kalibru. W tej sprawie policjanci z Proszowic przeprowadzą dalsze dochodzenie i przedstawią zarzuty sprawcy po badaniach laboratoryjnych zabezpieczonej broni. Za posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. Natomiast za wytwarzanie broni grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Podczas realizacji, przeszukano jeszcze trzecią posesję,  w innej miejscowości  gminy Nowe Brzesko, gdzie znaleziono 1240 nielegalnie wytworzonych gotowych papierosów. 

Wartość rynkowa przejętego suszu, papierosów i tytoniu to ponad 142 tys. zł. Gdyby wyroby trafiły do sprzedaży, szacowane straty budżetu państwa wyniosłyby ponad 781 tys. zł.
 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra