- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Pierwsza mobilna aplikacja ZUS. Za jej pośrednictwem można składać wnioski o „500+” i „300+

Ma być prościej, ale przede wszystkim szybciej. ZUS uruchomił pierwszą aplikację mobilną – mZUS można pobrać bezpłatnie ze sklepów Google Play i App Store. Z aplikacji można korzystać na urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS.

-Chcemy dać naszym klientom jak najszersze możliwości wnioskowania o świadczenia wypłacane przez ZUS. Wychodzimy z założenia, że należy ułatwić rodzicom, w każdy możliwy sposób, staranie się o środki. Doskonale wiemy, że zajmowanie się dzieckiem i domem kosztuje mnóstwo czasu. Liczymy, że dzięki aplikacji uda się jeszcze skrócić czas wnioskowania o świadczenia” – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Zwraca uwagę, że możliwość złożenia wniosków drogą elektroniczną to przede wszystkim ogromna wygoda dla rodziców, którzy sami decydują, kiedy to zrobić: rano, w południe czy wieczorem. „Dzięki elektronizacji mogą starać się o środki z programu także w weekendy, kiedy tradycyjne odwiedzanie urzędów jest niemożliwe – dodaje szefowa ZUS.

O aplikacji

Aktualnie aplikacja mZUS jest dla osób, które mogą ubiegać się o świadczenia dla rodzin. Na początku jej działania klienci będą mogli złożyć wnioski o świadczenie „300+” i o świadczenie wychowawcze „500+”, czyli wnioski DS-R, DS-O, DS-S oraz SW-R i SW-O. W dalszej perspektywie do aplikacji dodane będą kolejne świadczenia dla rodzin, tj. Rodzicielski Kapitał Opiekuńczy (RKO) i dofinansowanie do żłobków DZ.

Aby aktywować aplikację, trzeba ją połączyć ze swoim profilem PUE. Oznacza to, że bez profilu PUE klient nie będzie mógł skorzystać z aplikacji. Aktywacja i połączenie aplikacji z profilem PUE jest opisane krok po kroku na początkowych ekranach startowych aplikacji.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra