- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Policjanci ścigali go przez dziesięć minut. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

Po pościgu zakończonym na terenie powiatu proszowickiego bocheńscy mundurowi zatrzymali mężczyznę, który w miejscowości Ispina nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 25-latek przekroczył dozwoloną prędkość i zlekceważył polecenia wydawane przez policjantów, podejmując próbę ucieczki. Powodem takiego zachowania był brak prawa jazdy. Niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem, za które mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 5.

W niedzielę (8 października br.) od godziny 9 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bochni pełnili służbę w miejscowości Ispina. Mundurowi reagowali tam na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami, kontrolując głównie przekraczanie przez nich dozwolonej prędkości. Właśnie takie wykroczenie ujawnili tuż przed godziną 10 – sprawdzany przez nich osobowy Seat jechał 85 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania pojazdu, która została jednak zignorowana przez jego kierowcę, który znacznie przyspieszył i podjął próbę ucieczki.

Używając sygnałów dźwiękowych i świetlnych radiowozu, bocheńscy mundurowi ruszyli za nim w pościg. Podczas ucieczki poruszający się seatem mężczyzna popełnił szereg wykroczeń m.in. ignorując nadawane przez sygnalizator czerwone światło. Po około 10 minutach pościgu, będąc już na terenie powiatu proszowickiego, policjantom udało się wyprzedzić pojazd, zajechać mu drogę i zatrzymać kierującą nim osobę. Mężczyzna został wylegitymowany, sprawdzony w policyjnej bazie danych i przebadany na trzeźwość. 25-latek z powiatu brzeskiego był trzeźwy, ale wyniki sprawdzeń wykazały, że nie posiadał prawa jazdy. Jak tłumaczył, to potencjalne konsekwencje za brak uprawnień były powodem jego zachowania i ucieczki. 


Niezatrzymanie się do kontroli drogowej jest przestępstwem. Za to naruszenie zgodnie z przepisami 25-latkowi grozić będzie teraz kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Mężczyzna odpowie również za szereg pozostałych naruszeń, które popełnił m.in. kierowanie bez uprawnień, przekroczenie dozwolonej prędkości, czy niestosowanie się do sygnalizatora świetlnego. 
 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra