- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

POWIAT PROSZOWICE. Bezpieczeństwo przeciwpożarowe w szpitalu na najwyższym poziomie

We wrześniu zakończą się prace budowlane związane z przystosowaniem budynku Szpitala Powiatowego w Proszowicach do wymogów przeciwpożarowych. To drugi etap inwestycji. Koszt tego zadania  to blisko 1,3 mln zł, 750 tys. przekazało na ten cel Starostwo Powiatowe w Proszowicach.


-Dzięki tej dwuetapowej inwestycji, główny budynek szpitala będzie w pełni dostosowany do wymogów i przepisów przeciwpożarowych. Bezpieczeństwo personelu i pacjentów będzie na najwyższym poziomie – podkreśla Zbigniew Torbus, dyrektor Szpitala Powiatowego w Proszowicach.

W ramach obecnie realizowanej inwestycji zostaną wymieniane fragmenty izolacji ścian na niepalne (ze styropianu na wełnę mineralną).W szpitalu pojawią się też dwa wyjścia ewakuacyjne wraz z podestami, stare drzwi i okna zostaną wymienione na przeciwpożarowe.

To jednak jeszcze nie wszystko. Przewidziano także montaż oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego, klap przeciwpożarowych na przewodach wentylacyjnych, instalacji napowietrzania do oddymiania i
przeciwpożarowego wyłącznika prądu.

W ramach pierwszego etapu inwestycji, który  był realizowany pod koniec ubiegłego roku  w szpitalu powstały dodatkowe ścianki działowe wydzielające klatki schodowe, wprowadzono oddymianie szybów windowych i klatki schodowej, wymieniono część stolarki okiennej i drzwiowej oraz  zamontowano instalację i centralę SSP (system wykrywający pożar). Ta część inwestycji  kosztowała 1,8 mln zł i była realizowana dzięki wsparciu Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra