- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

POWIAT PROSZOWICE. Starosta Krystian Hytroś o sytuacji społecznej i gospodarczej na lokalnych rynkach pracy w metropolii krakowskiej

Starosta Krystian Hytroś gospodarz powiatu proszowickiego był jednym z prelegentów konferencji „Partnerstwo między powiatami na rzecz rozwoju rynku pracy w aglomeracji krakowskiej” inaugurującej Targi Pracy i Przedsiębiorczości. W wydarzeniu, które zorganizowano w Tauron Arenie Kraków, wzięli udział także: przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Krakowie i Wieliczce oraz z-ca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Obsługi Mieszkańców.

Podczas konferencji rozmawiano o sytuacji społecznej i gospodarczej na lokalnych rynkach pracy w metropolii krakowskiej, które utrzymują stałe tendencje związane ze wskaźnikami stopy bezrobocia. Mówiono także o pojawianiu się ofert pracy czy zawodach deficytowych.

Podczas spotkania zostało podpisane porozumienie aglomeracyjne, które pozwoli na budowanie wspólnej polityki zatrudnienia w całym regionie, a także rozwiązuje problemy powiatów związane z zwiększający się niedoborem pracowników.

Wspólna polityka zatrudnienia może prowadzić również do zniwelowania barier ograniczających rozwój całego regionu, a także budowania świadomego i zrównoważonego rozwoju gospodarczego na obszarze objętym porozumieniem.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra