- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

POWIAT PROSZOWICKI. Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego ZDJĘCIA

Fot. Starostwo powiatowe w Proszowicach

Na terenie OSP w Ostrowie odbył się piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego. W spotkaniu udział wzięły rodziny zastępcze i ich wychowankowie z terenu Powiatu Proszowickiego oraz Powiatu Dąbrowskiego.

Wydarzenie było wspólną inicjatywą Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach oraz Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej. W ubiegłym roku podobną imprezę przygotował był Powiat Dąbrowski.

Patronat nad piknikiem objęli Starosta Powiatu Proszowickiego Krystian Hytroś oraz Starosta Powiatu Dąbrowskiego Lesław Wieczorek.

tym jak ważną rolę pełnią rodziny zastępcze w systemie wsparcia rodziny, świadczyła obecność gości wśród których byli Józefa Szczurek-Żelazko – Poseł na Sejm RP, Norbert Kaczmarczyk – Poseł na Sejm RP, Krystian Hytroś – Starosta Powiatu Proszowickiego, Krzysztof Bryk – Wicestarosta Dąbrowski, Barbara Gacek – Przewodnicząca Rady Powiatu Proszowickiego, Wiesław Antos – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Proszowickiego, Agnieszka Anioł-Głuszek – Dyrektor PCPR w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Marzena Leja-Kwiecień – Dyrektor PCPR w Proszowicach. Łącznie w pikniku uczestniczyło ponad 150 osób.

Spotkanie było okazją do złożenia podziękowań za pomoc niesioną każdego dnia przez rodziców zastępczych dla dzieci przebywających pod ich opieką.

Dopisała pogoda oraz świetne humory uczestników. Rodzice zastępczy mieli okazję spotkać się w swoim gronie, wymienić własnymi doświadczeniami i spostrzeżeniami. Nie brakowało poczęstunku i słodkości, piknik obfitował również w liczne atrakcje.

Piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego to doskonała okazja do promocji rodzicielstwa zastępczego. W Powiecie Proszowickim obecnie funkcjonuje 25 rodzin zastępczych, w tym 15 rodzin spokrewnionych, 7 rodzin niezawodowych i 3 rodziny zawodowe.

Z uwagi, iż coraz więcej dzieci potrzebuje pomocy w postaci pieczy zastępczej Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Proszowicach poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodzinnej pieczy zastępczej. Wszystkie osoby o otwartym sercu dla których nie jest obojętny los najmłodszych zapraszamy do kontaktu z PCPR ul. 3 Maja 72, 32-100 Proszowice tel. 517 847 661, 12 386-29-60.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra