- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

POWIAT PROSZOWICKI. Policjanci znaleźli w domu 60-latka nielegalne papierosy i alkohol ZDJĘCIA

W czwartek policjanci z Krakowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych i alkoholowych. Mieszkaniec pow. proszowickiego w domu i w samochodzie przechowywał ponad 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 25 litrów nielegalnego spirytusu oraz 36 litrów wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy. Tym samym naraził Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 20 tys. złotych.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą krakowskiej komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji VIII w Krakowie uzyskali informację, że mieszkaniec pow. proszowickiego może posiadać papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy.

Wczoraj, w godz. popołudniowych pojechali na teren jednej z posesji w gminy  Koniusza, gdzie jak ustalili, może zamieszkiwać wytypowany mężczyzna. Na miejscu funkcjonariusze zastali 60-latka. Po przeszukaniu jego domu i samochodu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli ponad 700 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 25 litrów nielegalnego spirytusu oraz 36 litrów wyrobów alkoholowych bez polskich znaków akcyzy.

60-latek został zatrzymany i przewieziony do siedziby Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą, gdzie został przesłuchany. 
Za naruszenie przepisów karno-skarbowych i narażenie Skarbu Państwa na straty w wysokości blisko 20 tys. złotych mieszkaniec pow. proszowickiego odpowie przed sądem. Grozi mu wysoka kara grzywny, kara pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra