- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

POWIAT PROSZOWICKI. W szpitalu zainwestowali w diagnostykę onkologiczną, kardiologię i cyberbepieczeństwo [ZDJĘCIA]

Ponad 46 mln zł pochłonęła realizacja trzech dużych zadań w Szpitalu im. Ojca Rafała z Proszowic. Dziś oficjalnie oddano i podsumowano inwestycje w diagnostykę onkologiczną, kardiologię i cyberbezpieczeństwo. Wszystkie projekty były realizowane przy wsparciu Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

W ramach modernizacji rozbudowano pracownię endoskopii, powstały też  zupełnie nowe pracownie: mammografii i densytometrii, RTG, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego. Na realizacji projektu zyskał też Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

Każda z pracowni została wyposażona w nowoczesny sprzęt. Mamy rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, aparat RTG, mammograf i densytometr – wyliczał podczas otwarcia Zbigniew Torbus, dyrektor Szpitala im. Ojca Rafała z Proszowic.

Unijne wsparcie  pozwoliło także na doposażenie oddziału wewnętrznego. To z kolei ukłon w kierunku pacjentów kardiologicznych.

Realizacja innego projektu przyczyniła się  do usprawnienia systemów informatycznych oraz procesów związanych z opieką zdrowotną, zwiększeniem dostępności i bezpieczeństwa dokumentacji medycznej przez jej digitalizację, podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa i ochrony danych pacjentów.

W tym ważnym dla  powiatu proszowickiego wydarzeniu wzięli udział  posłowie, przedstawiciele urzędu wojewódzkiego, radni sejmiku małopolskiego, a także samorządowcy z terenu całego powiatu.

Dzięki tym inwestycjom zyskaliśmy w szpitalu nie tylko bardzo dobrej klasy sprzęt medyczny niezbędny w diagnostyce, ale także ładne przestronne pracownie, które powstały w wyniku remontów – mówi Wojciech Rzadkowski, starosta Powiatu Proszowickiego.

Wydarzenie było okazją do podpisania dwóch ważnych dla szpitala porozumień. Pierwsze dotyczyło wzajemnej współpracy pomiędzy szpitalami z dwóch województw: małopolskiego i świętokrzyskiego. Są to szpitale w Proszowicach,  Busku-Zdroju, Kazimierzy Wielkiej, Miechowie i Pińczowie.

Drugie porozumienie podpisano z Centrum Medycznym Ujastek w Krakowie.

Dzięki tej umowie ciężarne  pacjentki z powiatu proszowickiego będą mieć zapewniony bezpłatny dostęp do badań prenatalnych oraz echokardiologii płodowej

To jednak jeszcze nie wszystko  dostępny będzie także  całodobowy nieodpłatny  transport ambulansem do porodu w Szpitalu  Położniczo-Ginekologicznym Ujastek w Krakowie.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra