- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. 20-latka miała w domu blisko 200 gramów amfetaminy, medofenu i kokainy

Nie lada problemy ma 20-letnia mieszkanka Proszowic. W tej domu policjanci znaleźli blisko 200  gramów narkotyków. Kobieta usłyszała już zarzut posiadania znacznej ilość środków odurzających i przygotowania ich do wprowadzenia do obrotu.

W miniony czwartek (03.08.br.) proszowiccy policjanci w ramach prowadzonych czynności związanych z przeciwdziałaniem i zwalczaniem przestępczości narkotykowej, uzyskali informację, że samochodem marki BMW ma się poruszać 23-letni mężczyzna, który ma mieć przy sobie  środki odurzające.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli wskazany pojazd, jednakże przeszukanie nie ujawniło żadnych rzeczy pochodzących z przestępstwa, służących do jego popełnienia, czy których posiadanie jest zabronione. Okazało się jednak, że mężczyzna  kierował pojazdem pomimo, czynnego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Policjanci postanowili przeszukać jego miejsce zamieszkania. Na miejscu zastali 20-letnią partnerkę mężczyzny. Kobieta dobrowolnie wydała dwa plastikowe pudełka, które znajdowały się w łazience, a w których były umieszczone woreczki z zawartością białego proszku oraz kryształków koloru kremowego.

Kobieta oświadczyła, że są to środki odurzające w postaci amfetaminy, mefedronu oraz kokainy. Przeprowadzone badania przy użyciu pakietów testeru, potwierdziły, że są to wskazane przez kobietę środki odurzające.

W trakcie przeprowadzonych czynności zabezpieczono łącznie ponad 195 grama narkotyków różnego pochodzenia (amfetaminy, mefedronu, kokainy), wagę oraz pieniądze w kwocie 17 500 zł.

20-letnia kobieta mieszkanka powiatu proszowickiego zastała zatrzymana, a Prokurator Prokuratury Rejonowej Kraków Nowa Huta postawił zarzut posiadania znacznej ilość środków odurzający i przygotowania ich do wprowadzenia do obrotu  (z art. 62 ust 2 i art. 57 ust 1 w zw. z art. 56 ust 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii w zw. z art. 11 § 2 kk) oraz wydał postanowienie o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

W stosunku do mężczyzny toczy się odrębne postępowanie za niestosowanie się do zakazu sądowego.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra