- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Bojąc się o własne życie oddał sprawcy 2 tys. złotych

Proszowicka policja otrzymała zgłoszenie ze szpitala w Proszowicach o mężczyźnie, który posiada rany szyi i ręki. Jak się okazało padł on ofiarą rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawca został zatrzymany.  

W niedzielę w godzinach wieczornych do Szpitala w Proszowicach zgłosił się poraniony 70-latek. Mężczyzna miał  rany na szyi i rękach. Wyjaśniając personelowi medycznemu okoliczności powstania obrażeń, mężczyzna oświadczył, że rany te zostały zadane przez nieznanego mu mężczyznę, który godzinę wcześniej, używając w stosunku do niego noża, wymusił na nim oddanie pieniędzy w kwocie 2 tys. złotych.


Proszowiccy policjanci wykonali stosowne czynności z udziałem pokrzywdzonego oraz oględziny miejsca, w którym doszło do przestępstwa, ujawniając liczne ślady kryminalistyczne. Przeprowadzono penetrację miasta, zabezpieczając dostępne zapisy monitoringu. Okazało się, że tego samego wieczoru w jednej z placówek handlowych w Proszowicach klient płacił za zakupiony towar banknotem, który był częściowo zakrwawiony. Ten trop okazał się trafny – policjanci szybko wytypowali tę osobę, którą okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu proszowickiego z bardzo bogatą przeszłością kryminalną.

Mężczyzna został zatrzymany, przyznał się do popełnienia przestępstwa rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Opisał przebieg zdarzenia oraz wskazał policjantom miejsce porzucenia narzędzia przestępstwa.


Podejrzany został doprowadzony przez funkcjonariuszy do Prokuratury Rejonowej dla Krakowa Nowej Huty w Krakowie gdzie Prokurator po zapoznaniu się z całym zgromadzonym w tej sprawie materiałem dowodowym oraz przesłuchaniu podejrzanego zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji, oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania się z pokrzywdzonym.


Czyn, którego dopuścił się sprawca to zbrodnia zagrożona karą, której dolna granica wynosi trzy lata pozbawienia wolności, górna granica kary za ten czyn to 20 lat pozbawienia wolności. Sprawca jest multirecydywistą, wielokrotnie karanym za popełnianie przestępstw przeciwko życiu i mieniu, kilkukrotnie odbywającym kary pozbawienia wolności.

1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra