- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Dla mieszkańców przygotowano 300 sadzonek lipy, brzozy, sosny, świerka, jarzębiny

W ramach inauguracji akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”, która planowana jest w piątek w Proszowicach w godz. 8.00- 13.00 na terenie Parku Miejskiego organizowana jest akcja „Drzewko za surowce wtórne”.

Codzienna segregacja śmieci wcale nie jest zadaniem trudnym. Wystarczy zapamiętać podstawowe zasady, jakie rządzą selektywną zbiórką odpadów. Warto również zwracać uwagę na surowce, z których składają się śmieci, tak by nie popełniać nieświadomie błędów nieprawidłowej interpretacji danego odpadu i nie wyrzucać go do kubła, do którego trafić nie powinien.

Zapraszamy wszystkich, którzy na co dzień segregują „na piątkę” jak również tych którzy mają wątpliwości jak segregować. Przynieś wysegregowane surowce wtórne, upewnisz się jak poprawnie segregować oraz otrzymasz drzewko, które po posadzeniu odwdzięczy się z nawiązką widokiem zieleni i produkcją tlenu. ,

Przyjęte zasady akcji: jedna sadzonka dla każdego uczestnika za jeden z surowców wtórnych makulatura książkowa i gazetowa – 5 kg, opakowania plastikowe PET 40 szt, puszki aluminiowe 30 szt; baterie 30 szt; butelki szklane 20 szt; drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny 1 szt.

Przynieś surowce 17.03.2023 r.- czeka ponad  300 sadzonek drzew – m.in. lip, brzóz, sosen, świerków, jarzębiny oraz krzewów.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra