- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Dzieci ze SP nr 2 odwiedziły Barcelonę. Wszystko to ramach programu Erasmus+ ZDJĘCIA

Fot. Sp nr 2 w proszowicach

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach brały udział w międzynarodowym spotkaniu w Barcelonie w ramach programu Erasmus+ wspieranego i prowadzonego przez Gminę Proszowice. Projektu Unkonwn Heroines – Nieznane Bohaterki,  był poświęcony słynnym oraz mniej znanym kobietom ze świata sportu.

Poprzednie spotkania w Estonii i Grecji dotyczyły odpowiednio kobiet w filmie oraz w polityce. SP nr 2 reprezentowała duża grupa dzieci, które mieszkały przez okres wymiany w hiszpańskich domach i uczestniczyły w zajęciach w hiszpańskiej szkole.

-Poznaliśmy słynne kobiety ze świata footballu, tenisa i lekkiej atletyki. My z dumą zaprezentowaliśmy takie panie jak Igę Świątek, Helenę Marusarzównę czy Justynę Kowalczyk – wylicza Izabella Krzywkowska nauczyciel ze Sp nr 2 w Proszowicach.

Oprócz zajęć dzieci zwiedzali też kultowe miejsca słonecznej Barcelony związane z Antonio Gaudim, jednym z najoryginalniejszych architektów XX wieku. Nie mogło też zabraknąć wizyty na Camp Nou czyli stadionie FC Barcelony i wiwatach na cześć Lewego!

Jedno popołudnie poświęcone było na wycieczkę do klasztoru Montserrat. Niestety, zabrakło tylko prawdziwie gorącej pogody na plażowanie! W drodze do i z Barcelony grupa zwiedziła również malowniczą Wenecję oraz odwiedziła park rozrywki Gardaland. Spotkanie w Barcelonie było ostatnim w w ramach realizowanego programu.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra