- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Policjanci ostrzegali seniorów przed oszustami ZDJĘCIA

Fot. KPP w Proszowicach

Dzielnicowi z Proszowic ostrzegali seniorów przed oszustami działającymi metodą na wnuczka, policjanta, czy urzędnika. Asp. szt. Artur Ciochoń oraz mł. asp. Przemysław Wabiszczewicz gościli dziś w Zespole Placówek Caritas w Proszowicach. Seniorom opowiadali, jak uchronić się przed zagrożeniami, jakie mogą ich spotkać w codziennym życiu.  

Dzielnicowi zachęcali do zachowania ostrożności i rozwagi podczas zawierania różnego rodzaju umów, pożyczek oraz lokowania swoich oszczędności. Przestrzegali też, jak nie wpaść w sieć oszustów i nie dać się złowić metodą na wnuczka, policjanta, przedstawiciela opieki społecznej, uzdrowiciela czy inkasenta.  

Policjanci tłumaczyli także w jaki sposób działają sprawcy oraz jak należy prawidłowo reagować w takich sytuacjach. Funkcjonariusze poruszyli również temat przestępstw związanych z bezpieczeństwem tzw. „wirtualnego pieniądza”, bankowości internetowej i oszustw internetowych.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowanym, seniorzy bardzo chętnie zadawali pytania oraz dzielili się własnymi doświadczeniami. Funkcjonariusze omówione zagadnienia poparli licznymi przykładami. Na zakończenie spotkania seniorzy otrzymali ulotki informacyjne.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra