- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Powiatowe obchody Dnia Strażaka. Były odznaczenia i awanse [ZDJĘCIA, LISTA]

Na Rynku w Proszowicach odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Podczas wydarzenia wręczono odznaczenia i awanse. W uroczystości wzięli udział samorządowcy i przedstawiciele miejskich i powiatowych jednostek.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji strażaków w kościele parafialnym w Proszowicach, której przewodniczył proboszcz tutejszej parafii ksiądz Jan Zwierzchowski, a koncelebrował ksiądz Tomasz Szota i Władysław Kulig – kapelan małopolskich strażaków.

Po mszy odbył się  uroczysty apel zapoczątkowany złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości mł. kpt. Tomasza Idzika. Meldunek przyjął Małopolski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej bryg. Przemysław Przęczek, który dokonał przeglądu pododdziałów i przywitał się z pocztami sztandarowymi. Następnie podniesiono flagę państwową i wykonano hymn państwowy.

Zaproszonych gości powitał Komendant Powiatowy PSP w Proszowicach bryg. Zbigniew Kwinta.

Z okazji święta Dnia Strażaka strażakom i osobom cywilnym wręczono odznaczenia państwowe, resortowe i inne wyróżnienia oraz akty nadania wyższych stopni służbowych.

Obchody Powiatowego Dnia Strażaka w Proszowicach swoją obecnością zaszczycili m.in.: Dyrektor Generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Lucyna Gajda, Małopolski Komendant Wojewódzki PSP bryg. Przemysław Przęczek, Komendant SA PSP w Krakowie nadbryg. Piotr Filipek wraz ze swoim zastępcą mł. bryg. Bogusławem Szydło, komendanci powiatowi i miejscy PSP województwa małopolskiego, komendanci powiatowi PSP województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego, byli komendanci KP PSP w Proszowicach, przedstawiciele służb i inspekcji powiatu, Starosta Powiatu Proszowickiego Wojciech Rzadkowski wraz z radnymi powiatowymi, burmistrzowie  i wójtowie wraz z radnymi, przedstawiciele władz samorządowych, przedstawiciele jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych,  lokalna społeczność.

Goście uczestniczący w uroczystości składali gratulacje odznaczonym, awansowanym i wyróżnionym strażakom oraz osobom zaangażowanym w sprawy pożarnictwa, doceniając ciężką pracę strażaków.

Odznaczeni i wyróżnieni:

 • Medal Srebrny Za Długoletnią Służbę – asp. sztab. Grzegorz Rolek
 • Medal Brązowy Za Długoletnią Służbę: asp. Błażej Cisak, st. ogn. Łukasz Majka, ogn. Piotr Kozioł
 • Krzyż Świętego Floriana – druh Marcin Gaweł
 • Srebrna Odznaka Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej – asp. sztab. Radosław Caba
 • Brązowa Odznaka Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej: mł. ogn. Marcin Nowak, druh Krystian Hytroś
 • Odznaką Świętego Floriana „Za Zasługi Dla Społeczności Lokalnej”: druh Grzegorz Cichy, druh Krzysztof Kowalski
 • Złoty Krzyż Zasługi Orderu Św. Floriana – bryg. Zbigniew Kwinta
 • Srebrny Krzyż Zasługi Orderu Św. Floriana – ksiądz Tomasz Szota, wikariusz parafii Konieczno

Awansowani:

 • do stopnia aspiranta sztabowego – st. asp. Jacek Stępień
 • do stopnia starszego ogniomistrza – ogn. Łukasz Majka
 • do stopnia sekcyjnego – st. str. Sebastian Cieślik
Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra