- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. W Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego otwarto dziś wirtualną strzelnicę DUŻO ZDJĘĆ

Fot. Powiat Proszowicki

Można tu ćwiczyć posługiwanie się karabinkami, pistoletami, a także laserowymi symulatorami broni. Dziś w ZS im. Bartosza Głowackiego w Proszowicach otwarto wirtualną strzelnicę. Będą z niej korzystać przede wszystkim uczniowie klas mundurowych z tej placówki.

Strzelnica została uruchomiona w ramach programu MON „Strzelnica w powiecie 2022” . Na jego realizację powiat pozyskał blisko 129 tys. zł.

Wirtualna strzelnica w Zespole Szkół im. Bartosza Głowackiego przeznaczona jest do prowadzenia szkolenia strzeleckiego w oparciu o multimedialny, laserowy system szkolno – treningowy „POJEDYNEK” w zakresie nauki i doskonalenia umiejętności w bezpiecznym posługiwaniu się bronią oraz realizacji strzelań o urozmaiconym stopniu skomplikowania, na różnych wirtualnych odległościach, przy zmiennych warunkach oświetlenia, z podstaw strzeleckich: leżąc, klęcząc, stojąc.

Obiekt będzie wykorzystywany, w szczególności przez uczniów klas mundurowych. Strzelnica umożliwia prowadzenie ćwiczeń jednocześnie dla 4 strzelających z wykorzystaniem różnych rodzajów broni treningowej – karabinków i/lub pistoletów (laserowych symulatorów broni).

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra