- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

PROSZOWICE. Wojewoda podpisał umowę z samorządowcami z Proszowic. Chodzi o remont trzech odcinków dróg

Fot. MUW

I wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz podpisał dzisiaj umowy z przedstawicielami samorządów z powiatów: tarnowskiego, wielickiego i proszowickiego potwierdzające dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Środki te przeznaczone są głównie na tzw. remonty nakładkowe. W wydarzeniu uczestniczyli parlamentarzyści Anna Pieczarka, Józef Szczurek- Żelazko, Urszula Rusecka, Piotr Sak oraz Wiesław Krajewski.

Zawarte umowy obejmują: 17 zadań w powiecie tarnowskim (15 zadań gminnych, 1 realizowane przez powiat tarnowski, 1 realizowane przez miasto Tarnów), 6 wielickim (4 zadania gminne i 2 powiatowe), 3 w powiecie proszowickim (3 zadania gminne).

Wysokość przyznanego dofinansowania przedstawia się następująco:

  • samorządy z powiatu tarnowskiego – 9 837 094,72 zł,
  • samorządy z powiatu wielickiego – 2 314 990,56 zł,
  • samorządy z powiatu proszowickiego – 1 454 872,05 zł.

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu remontom poddane zostaną drogi gminne i powiatowe na odcinkach o łącznej długości: w powiecie tarnowskim – 18,778 km, w powiecie proszowickim – 2,986 km i w powiecie wielickim – 4,121 km.

Pełna lista zadań z Małopolski, które otrzymały dofinansowanie z RFRD na remonty dróg znajduje się tutaj: https://www.gov.pl/web/premier/premier-oglosil-8-nabor-RPIS

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra