- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

W działającym od października ubiegłego roku Rodzinnym Centrum Zdrowia w Proszowicach zarejestrowało się już ponad 1000 pacjentów! ZDJĘCIA, WIDEO

W tym miejscu pomoc lekarską w ramach podstawowej opieki zdrowotnej  znajdą dzieci, dorośli, ale też kobiety w ciąży. Rodzinne Centrum Zdrowia dysponuje dużym parkingiem, wygodną poczekalnią, ale przede wszystkim wykwalifikowaną kadrą lekarską i pielęgniarską. Ogromnym atutem jest sąsiedztwo szpitala i szybkie terminy wizyt.

  Bezpośrednie sąsiedztwo szpitala  umożliwia nam współpracę z Izbą Przyjęć, Poradniami Specjalistycznymi, Laboratorium Analitycznym, Pracowniami Diagnostycznymi na Oddziałach Specjalistycznych kończąc – wylicza lek. med. Aleksandra Jastrzębska, kierująca Rodzinnym Centrum Zdrowia.

Pacjent Centrum jest kompleksowo zaopiekowany. W rejestracji pracownicy umawiają terminy zleconych przez lekarzy badań diagnostycznych, czy konsultacji specjalistycznych.

Warto dodać, że pomieszczenia nowej przychodni zostały gruntownie wyremontowane i urządzone. Na pacjentów czeka tu nowoczesny sprzęt diagnostyczny i fachowa opieka.

W Centrum oprócz  lek. med. Aleksandry Jastrzębskiej przyjmują także: lek.med. Barbara Gocman (pediatra), lek. med. Weronika Łapczyńska-Lidwin  (dzieci i pacjenci dorośli) lek. med. Izabela Ozga  (dzieci i pacjenci dorośli).

W Centrum udzielane  są świadczenia  z zakresu opieki koordynowanej  z trzech  ścieżek: kardiologicznej, diabetologicznej oraz pulmonologicznej.

– Daje nam to nam szeroki wachlarz narzędzi w sposób istotny przyspieszających postępowanie diagnostyczne, np.: echo serca, próba wysiłkowa, Holter EKG i RR, badanie dopplerowskie naczyń czy spirometria. Współpracujemy  także z dietetykiem, co jest niezmiernie ważnym elementem terapii pacjentów w dobie chorób cywilizacyjnych jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca czy choroba otył ościowa – dodaje lek. med. Aleksandra Jastrzębska.

Lekarze z Centrum oprócz diagnostyki i leczenia kładą duży nacisk na profilaktykę m.in. realizują program profilaktyki chorób układu krążenia (CHUK), edukują w zakresie profilaktyki onkologicznej oraz przeciwgruźliczej.

W Centrum zostały wdrożone  bezpłatne szczepienia  przeciwko HPV, dedykowane dzieciom urodzonym w 2010 i 2011 roku.

Centrum  czynne jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00. Aby zostać pacjentem wystarczy złożyć  deklarację wyboru lekarza, pielęgniarki oraz położnej. Trwa to zaledwie kilka minut.  Tel. 12 386 52 84, adres e-mail: rcz@spzoz.proszowice.pl

1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra