- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

DNI PROSZOWIC 2023. Tłumy na koncercie Sławomira DUŻO ZDJĘĆ

Niedziela była drugim, a zarazem ostatnim dniem Dni Proszowic 2023, które w tym roku zorganizowane zostały po raz 29. Tradycyjnie, nie zabrakło artystycznych wystąpień najmłodszych oraz muzycznych gwiazd. Jako pierwsi na scenie przy ul. Królewskiej wystąpili wychowankowie Samorządowego Przedszkola Nr 1 i Nr 2 w Proszowicach oraz zespoły taneczne JUST DANE i HAPPY DANCE ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Proszowicach.

Tuż po nich taneczne układy zaprezentowały baletnice doskonalące swoje umiejętności pod okiem instruktor Magdaleny Kołtun ze Studia Baletowego MOTYL oraz grupy Dance Kids, Tańca Towarzyskiego i ZUMBY, prowadzone przez instruktora Kamila Nowaka.

Występy uczestników zajęć prowadzonych w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach zamknęły część taneczno-artystyczną w wykonaniu dzieci zaplanowaną na niedzielę. Scena oddana została w ręce artystów z CENTRUM UŚMIECHU, którzy przygotowali koncert dedykowany najmłodszym. Specjalnie dla nich wystąpili: Inspektor Ogórek, Groszek i Ananas. Cykl wieczornych koncertów rozpoczęła Oliwia Baran z zespołem.

Lokalna grupa IMMERSJA zaprezentowała publiczności brzmienia z pogranicza popu i rocku. Support dla niedzielnej gwiazdy wieczoru zapewnił zespół GRUBA FERAJNA na czele z Agnieszką Smoleń, uczestniczką 10. edycji The Voice of Poland. W ich wykonaniu usłyszeliśmy covery największych polskich oraz zagranicznych przebojów.

Kulminacyjnym punktem tegorocznych dni miasta był występ gwiazdy wieczoru, który zgromadził przed sceną ogromną rzeszę publiczności. Tuż po godzinie 21.00 z proszowickiej sceny padły znamienne słowa: Cześć, tu Sławomir! Artyście towarzyszyła niezmiennie żona Kajra oraz orkiestra. W Proszowicach zabrzmiała m.in.  „Miłość w Zakopanem”. Po koncercie muzycy spotkali się z fanami. Oddanie przez młodzież kluczy do bram miasta zwiastowało zakończenie Dni Proszowic 2023, które ze sceny oficjalnie ogłosili Małgorzata Płyś, dyrektor Centrum Kultury w Proszowicach oraz Grzegorz Cichy, burmistrz Gminy i Miasta Proszowice.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra