- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Kartka Wielkanocna – konkurs plastyczny dla przedszkolaków oraz uczniów z gminy Nowe Brzesko

Jeszcze do niedawna tradycja wysyłania wielkanocnych kartek była nieodłącznym elementem świąt. Dziś, w rzeczywistości zapośredniczonej przez szklane ekrany zwyczaj ten powoli zanika. Nic jednak nie zastąpi barwnych kartek i życzeń pisanych prosto od serca.

Propagowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi to kluczowy cel konkursu plastycznego organizowanego przez  Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Promocji im. Alicji i Franciszka Bryłów w Nowym Brzesku.

Swoje artystyczne umiejętności do stworzenia świątecznej kartki wykorzystać mogą dzieci oraz młodzież z przedszkoli oraz szkół z terenu Gminy Nowe Brzesko. Prace oceniane będą z podziałem na trzy kategorie: przedszkole, klasy I-IV szkoły podstawowej oraz klasy V-VIII szkoły podstawowej.  

Praca plastyczna nie może przekraczać formatu A5, powinna posiadać cztery strony, w tym jedną ozdobioną. Technika pracy dowolna. Co ważne, pracę należy podpisać na odwrocie kartki w lewym dolnym rogu ( imię i nazwisko, klasa oraz szkoła autora). Do pracy należy dołączyć kartę zgłoszenia (dostępna na stronie www.centrumkulturynowebrzesko.pl lub w budynku M-GCKiP) .

Prace konkursowe należy przesłać lub dostarczyć do dnia 24 marca 2023r. do godziny 14.00 na adres: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Promocji, ul. Piłsudskiego 17a, 32-120 Nowe Brzesko.

Kartki ocenione zostaną przez trzyosobową komisję konkursową w dniu 28 marca 2023r. Ocenie podlegać będzie: zgodność pracy z tematem, estetyka wykonania, oryginalność, pomysłowość, samodzielność oraz walory artystyczne. 

W każdej kategorii przyznane zostaną nagrody rzeczowe za trzy pierwsze miejsca. Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.centrumkulturynowebrzesko.pl w dniu 29 marca 2023r.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra