- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

Koncert Świątecznie z Dobrą Energią już 5 stycznia w CKiW w Proszowicach

Przed nami wyjątkowe muzyczne wydarzenie. Już 5 stycznia scenę widowiskową proszowickiego centrum kultury ogarnie prawdziwe Dobra Energia. Podczas koncertu chóru usłyszymy tradycyjne kolędy oraz świąteczne utwory, stanowiące nieodłączny element bożonarodzeniowego klimatu. Wydarzenie zaplanowano na godzinę 19.00.

-Dobra Energia to chór, który powstał w roku 2017, jako oddolna inicjatywa społeczna mieszkańców powiatu proszowickiego. Naszym mistrzem – dyrygentem, nauczycielem śpiewu, aranżerem i dźwiękowcem, czyli wszystkim bez czego nie istniejemy jest Dawid Makosz – mówi w rozmowie z portalem Jadwiga Koperczak-Wilk, założycielka i koordynatorka chóru.

Podczas koncertu zabrzmią kolędy takie jak: Cicha Noc, Gdy się Chrystus rodzi, Pójdźmy wszyscy do stajenki oraz świąteczne piosenki: Pierwsza gwiazda, Mario czy Ty wiesz. Na scenie zobaczymy chór w 15-osobowym składzie. Do jego szeregów wciąż mogą dołączyć nowe osoby.

-Nikogo nie wykluczamy, nie organizujemy przesłuchań, każdy kto czuje, że to droga, którą chce pójść, może do nas dołączyć. Współpracujemy z samorządami, jednostkami organizacyjnymi samorządów, NGO-sami, grupami nieformalnymi. Uważam, że w niezwykły sposób promujemy swoją aktywnością Gminę Koniusza, Proszowice, a także Powiat Proszowicki – przyznaje Jadwiga Koperczak-Wilk.

Styczniowy koncert w wykonaniu chóru Dobra Energia to idealna szansa, by choć na parę chwili oderwać się od codziennego pędu i spotkać z kulturą. Bez wątpienia będzie to wieczór pełen pięknych, dobrych emocji.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Norbert Kaczmarczyk, Poseł na Sejm RP oraz Łukasz Smółka, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego. Partnerami koncertu są: Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach, Starostwo Powiatowe w Proszowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Koniuszy.


Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra