- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

PROSZOWICE. Będą recytować dzieła Mickiewicza! Na 24 listopada zaplanowano przesłuchania powiatowe XXVI Konkursu Recytatorskiego im. L.H. Morstina

Przesłuchania rozpoczną się o godzinie 9. Uczestnicy konkursu – laureaci eliminacji gminnych zaprezentują się przed komisją 24 listopada. W pierwszej kolejności przewidziano występ uczniów klas od cztery do sześć, a od godz. 11.30 uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. .

W związku z ogłoszeniem przez Sejm RP roku 2022 Rokiem Romantyzmu Polskiego, tegoroczny konkurs recytatorski organizowany przez Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach przeprowadzony zostanie pod hasłem „Polski Romantyzm”.

Dokładnie 200 lat temu, w roku 1822 ukazało się w Wilnie dzieło narodowego wieszcza Adama Mickiewicza – Ballady i romanse, któremu przypisuje się wyznaczenie początku epoki romantyzmu w Polsce.

Finał Powiatu Proszowickiego zaplanowano w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach, ul. Rynek 18.

Eliminacje gminne w Proszowicach odbędą się 18 listopada w Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach. Patronem i fundatorem nagród jest Burmistrz GiM Proszowice.

Zgłoszenie udziału następuje poprzez wypełnienie i złożenie karty uczestnictwa w konkursie w sekretariacie CKiW w Proszowicach, poprzez szkoły i instytucje delegujące recytatorów. Karta oraz regulamin dostępne są na naszej stronie: www.ckproszowice.pl

Wyniki konkursów ogłoszone zostaną w dniu ich przeprowadzania, po uprzedniej naradzie komisji.

Organizator przewiduje pamiątkowe dyplomy dla wszystkich uczestników oraz nagrody książkowe dla laureatów, ufundowane przez Burmistrza GiM Proszowice oraz Starostę Proszowickiego.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra