- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

PROSZOWICE. Konkurs plastyczny i rekonstrukcja historyczna

W grudniu ubiegłego roku Proszowickie Centrum Kultury otrzymało pozytywną opinię projektu złożonego w ramach Programu Dotacyjnego Biura „Niepodległa” – „Powstanie Styczniowe 1863-1864”. Od kwietnia oficjalnie rozpoczęła się realizacja zadań przewidzianych w projekcie „Ku Niepodległej – projekt edukacyjno-animacyjny upamiętniający Powstanie Styczniowe”.

Pierwszym etapem projektu jest przeprowadzenie konkursu plastycznego skierowanego do młodzieży oraz dorosłych z terenu powiatu proszowickiego (konkurs podzielony jest na dwie kategorie wiekowe: 13-17 lat i powyżej 18 lat), który potrwa od 1 do 30 kwietnia.

Drugim etapem zadania będzie rekonstrukcja historyczna, połączona z działaniami edukacyjno-animacyjnymi. Wydarzenie odbędzie się w Parku Miejskim w Proszowicach w godz. 12.00-17.00. Historyczną inscenizację zaplanowano na godz. 14.30.

– Ogromnie cieszymy się, że po raz kolejny nasz wniosek został doceniony przez komisję konkursową.  Jednocześnie mamy ogromną nadzieję, że realizowane przez nas zadanie zostanie przychylnie odebrane przez mieszkańców powiatu proszowickiego. Serdecznie zapraszamy młodzież i dorosłych do składania prac konkursowych, a wszystkich pozostałych do uczestnictwa w rekonstrukcji historycznej, połączonej z różnorodnymi działaniami edukacyjno-animacyjnymi. Z całą pewnością będzie to szansa na niezapomnianą podróż w czasie – mówi Małgorzata Płyś, Dyrektor Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach.

Otrzymane dofinansowanie to ogromne wyróżnienie dla instytucji, która uplasowała się na 19 miejscu w rankingu wyników ogłoszonych przez Biuro „Niepodległa”. Łącznie dofinansowanie otrzymało jedynie 59 wnioskodawców, spośród 212 wniosków. Nadrzędnym celem programu jest wspieranie działań upamiętniających 160. Rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego, ze szczególnym uwzględnieniem pamięci i tradycji regionalnej, lokalnej i rodzinnej wpisanej w historię narodową.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra