- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

PROSZOWICE. Laureaci konkursu „Polskie symbole narodowe” nagrodzeni. Zagrał także zespół Redlin DUŻO ZDJĘĆ, WIDEO

Proszowickie Centrum Kultury zakończyło realizację projektu „Polskie symbole narodowe”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Biura „Niepodległa” w ramach Programu Dotacyjnego „Symbole Narodowe RP”. W sobotni wieczór pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe otrzymali z rąk Burmistrza Proszowic Grzegorza Cichego laureaci konkursu plastyczno-poetyckiego.

Muzycznym akcentem wydarzenia był koncert zespołu Redlin, który na scenie widowiskowej wystąpił z autorskim projektem „NIEPODLEGŁA”.

W ramach dofinansowanego projektu Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach ogłosiło pod koniec sierpnia konkurs plastyczno-poetycki „Polskie symbole narodowe w nawiązaniu do wydarzeń historycznych związanych z terenem powiatu proszowickiego”.

W konkursie złożonych zostało ponad 170 prac plastycznych i 30 prac poetyckich. Komisja konkursowa wybrała 27 laureatów, którzy wczoraj świętowali swój sukces.

Tuż po oficjalnej części wydarzenia, sceną widowiskową zawładnął niezwykle charyzmatyczny zespół Redlin, który zaprosił słuchaczy na piękną, muzyczną lekcję historii. W jej trakcie wybrzmiały pieśni patriotyczne oraz żołnierskie, które połączone zostały z opowieściami o ludziach i wydarzeniach związanych z ich powstaniem.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra