- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

PROSZOWICE. Tradycji stało się zadość! Ulicami miasta przeszedł dziś Orszak Trzech Króli DUŻO ZDJĘĆ, WIDEO

Fot i Wideo: Patrycja Grzyb

Z okazji święta Objawienia Pańskiego ulicami ponad 800 miast i miasteczek w Polsce i za granicą przeszły dziś tradycyjne Orszaki Trzech Króli, którym towarzyszyło wspólne kolędowanie. Tak było również w Proszowicach, gdzie barwny korowód odbył się pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda”.

Tuż po godzinie 12.00 ulice Kopernika i 3 Maja zapełniły się setkami osób, które przystrojone w kolorowe korony uczestniczyły w uroczystym orszaku zorganizowanym w Proszowicach po raz dziewiąty. Przewodzili nim Trzej Królowie:

Kacper, niosący złoto, w czerwonym kolorze szat symbolicznie reprezentującym Europę (Mieczysław Krzynówek);  Melchior, składający w ofierze mirrę, ubrany w kolor zielony reprezentuje Azję (Marek Miller) oraz Baltazar, ofiarowujący kadzidło, którego niebieski kolor szat reprezentuje Afrykę (Piotr Dzikowski).

Podczas tegorocznej edycji Orszaku Trzech Króli wspólne kolędowanie odbyło się przy akompaniamencie Orkiestry Dętej Floriana z Kościelca. Miejscem docelowym pochodu był Kościół Parafialny pw. NMP w Proszowicach, w którym o godzinie 12.30 odprawiona została Msza Święta.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra