- REKLAMA -
- REKLAMA -
Kultura

PROSZOWICE. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Miechowie i  Radziemicach finalistami 39. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK [ZDJĘCIA]

W piątkowe przedpołudnie w Centrum Kultury w Proszowicach odbyły się eliminacje powiatu proszowickiego i miechowskiego 39. Festiwalu Teatrów Dzieci i Młodzieży Bajdurek. Na scenie widowiskowej swoje aktorskie umiejętności zaprezentowało sześć zespołów teatralnych. Kwalifikacje do finału otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie oraz Szkoły Podstawowej w Radziemicach. 

Komisja konkursowa w składzie: Janusz Michalik, aktor, reżyser, specjalista ds. animacji kultury i teatru MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu; Małgorzata Mikulska, główny specjalista ds. animacji kultury i edukacji MCK SOKÓŁ w Nowym Sączu oraz Małgorzata Płyś, dyrektor CKiW w Proszowicach postanowiło nagrodzić wszystkie zespoły.

Wyróżnienia przypadły w udziale:  zespołowi KAMELEONKI ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi w Szczytnikach za spektakl „Nie ma tego złego” oraz zespołowi NIZIOŁKI MŁODSZE ze Szkoły Podstawowej im. Edwarda Kleszczyńskiego w Radziemicach za spektakl „Smerfy”.

Na trzecim miejscu uplasował się zespół AKTONAUCI i Formacja Taneczna KOLORY z Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach, którzy zaprezentowali spektakl zatytułowany „Szybko”.

Z kolei drugie miejsce zdobył zespół GAGATKI ze Szkoły Podstawowej im. Edwarda Kleszczyńskiego w Radziemicach za spektakl „Pan Twardowski”.

Pierwsze miejsce ex aequo, a zarazem kwalifikacje do finału festiwalu w Nowym Sączu uzyskał zespół CHICHOTEK ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Miechowie za spektakl „Krzywa bajka” oraz zespół NIZIOŁKI STARSZE ze Szkoły Podstawowej im. Edwarda Kleszczyńskiego w Radziemicach za spektakl „Balladyna”. 

Finał 39. BAJDURKA 2024 odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2024 r. w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Patronat honorowy nad tegoroczną edycją Festiwalu objął Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra