- REKLAMA -
- REKLAMA -
Sport

Akademia Piłkarska PROSZOWIANKA zmierza w dobrym kierunku!

Fot. Archiwum kamil Mach

Akademia Piłkarska PROSZOWIANKA nie mogła wymarzyć sobie lepszego zakończenia mijającego roku. Decyzją Komisji Weryfikacyjnej przyznano jej Zielony Certyfikat PZPN, który będzie obowiązywał od 1 stycznia 2023 roku. Program Certyfikacji kierowany jest do podmiotów odpowiedzialnych za szkolenie dzieci w zakresie piłki nożnej, a jego główny cel to podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego.

– Pomysł na ubieganie się o gwiazdkę w certyfikacji PZPN zrodził się już w roku 2019, jednak wtedy zblokowała nas rewitalizacja infrastruktury przy Parkowej 10, co uniemożliwiło nam korzystanie w pełni z wszystkich obiektów, a tym samym spełnienie szeregu wymogów programu certyfikacji. Kiedy tylko remont przy ulicy Parkowej zakończył się i już w pełnym zakresie mogliśmy korzystać z obiektu, od razu złożyłem wniosek o nadanie nam certyfikatu, na razie w kolorze Zielonym. Pod koniec roku otrzymaliśmy miłą informacje, iż spełniliśmy szereg wymogów i wstępujemy do grona szkółek certyfikowanych z czego bardzo się cieszymy – mówi Kamil Mach, prezes Akademii Piłkarskiej PROSZOWIANKA.

Certyfikacja Grassroots – poziom Zielony to odpowiedź Polskiego Związku Piłki Nożnej na potrzebę wsparcia małych, lokalnych szkółek piłkarskich, dla których względy organizacyjne stają się kluczową barierą utrudniającą spełnienie restrykcyjnych kryteriów Certyfikacji Elite – poziom Złoty, Srebrny, Brązowy.

– Aby wstąpić do szkółek certyfikowanych należy spełnić szereg wymogów. Realizacja wszystkich kryteriów leżała po stronie Stowarzyszenia, ale również rodziców naszych pociech. Ich zadaniem było wprowadzenie dzieci do programu certyfikacji na stronie laczynaspilka.pl i przypisanie do drużyn, a także pilnowanie cyklicznych badań dziecka, bez których nie może uczestniczyć w treningach. Z kolei Stowarzyszenie musi posiadać m.in.: dyplomowanych trenerów UEFA, odpowiednią bazę treningową i liczbę boisk, sprzęt treningowy dostosowany do kategorii wiekowej, ujednolicenie prowadzonych treningów według konspektów, które przygotowują trenerzy poszczególnych grup, umowy z podmiotami, od których wynajmujemy obiekty i trenerami, którzy dla nas pracują. Dzięki certyfikacji będziemy mogli liczyć na wsparcie Trenerów Edukatorów z ramienia PZPN, którzy będą nas cyklicznie wizytować i wspierać w rozwoju naszych podopiecznych – tłumaczy Kamil Mach.

Jednostki odznaczone Zielonym Certyfikatem to gwarancja prezentowania przez nie odpowiedniego poziomu szkolenia oraz rozwijania piłkarskiej pasji u najmłodszych. Co istotne, zwłaszcza z punktu widzenia rodziców, Program Certyfikacji daje pewność, że szkółka piłkarska spełnia wysokie standardy szkoleniowe, jest miejscem bezpiecznym dla najmłodszych, a trenerska kadra posiada odpowiednie kwalifikacje koniecznie do pracy z młodymi zawodnikami. Zielony Certyfikat uzyskany przez Akademię Piłkarską PROSZOWIANKA to sukces wielu osób, o czym zapewnia jej prezes.

-Nie ukrywamy, iż przystąpienie do szkółek certyfikowanych odbyło się, także dzięki dobrej współpracy z Gminą Proszowice oraz Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Proszowicach, którzy stworzyli idealne warunki (orliki, odnowiona hala, bieżnia, siłownia, basen) dla sportowego rozwoju  naszych najmłodszych  adeptów piłki nożnej.

Akademia Piłkarska PROSZOWIANKA wejdzie w rok 2023, nie tylko z Zielonym Certyfikatem PZPN, ale także z wieloma sportowymi planami, które zamierza zrealizować w nowym roku. Będą to m.in. liczne turnieje oraz obozy sportowe, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na pierwszy obóz młodzi zawodnicy wyruszą już w lutym do Hiszpanii, gdzie będą przygotowywać się do rozgrywek wiosennych. 

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra