- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Adam Korta: W drugi weekend września zapraszamy do Wieruszyc, ale też innych zabytków Bocheńszczyzny – WIDEO, ZDJĘCIA

O przepięknym zamku w Wieruszycach i zbliżającej się 16. edycji „Weekendu z zabytkami powiatu bocheńskiego” rozmawialiśmy z Adamem Kortą. Bocheński Starosta był gościem ostatniego odcinka ZAPYTAM WPROST.

Akcja zaplanowana na drugi weekend września (8-10 września) daje możliwość zobaczenia miejsc na co dzień niedostępnych. Takim właśnie jest zamek w Wieruszycach.

– W tym roku mamy aż 60 różnych obiektów do zwiedzenia na terenie powiatu bocheńskiego. Jednym z nich jest zamek w Wieruszycach, który można obejrzeć wyłącznie podczas weekendu z zabytkami, za co bardzo dziękuje pani Oliwii Skrzyńskiej właścicielce tego obiektu – mówi Adam Korta.

Weekend z zabytkami to także wydarzenia towarzyszące, a wśród nich warsztaty, spotkania i piątkowa potańcówka na płycie Rynku.

-Myślę, że ta potańcówka będzie wydarzeniem, które ożywi centrum Bochni. Odbędzie się na specjalnie ustawionym drewnianym podeście na Rynku. Zapraszamy na nią młodych, ale też starszych mieszkańców naszego powiatu – dodaje starosta

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra