- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

DNI PROSZOWIC 2024. To już w ten weekend. Zobacz, kto wystąpi na scenie miejskiego amfiteatru [PROGRAM]

Dni Proszowic to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń wpisanych w roczny kalendarz imprez. Tegoroczne dwudniowe święto miasta zaplanowano na ten weekend. Co szczególnie powinno ucieszyć lokalną społeczność, po dziesięciu latach dni miasta powracają na miejski amfiteatr. Organizatorami wydarzenia są Centrum Kultury i Wypoczynku w Proszowicach oraz Gmina i Miasto Proszowice.

W programie nie zabraknie bloku koncertów znanych polskich zespołów oraz występów artystycznych przygotowanych przez dzieci, młodzież i dorosłych.

Oficjalne otwarcie Dni Proszowic będzie miało miejsce 15 czerwca o godz. 15.00. W pierwszym dni wydarzenia, scena miejskiego amfiteatru należeć będzie w pierwszej kolejności do młodych artystów: ze Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 1 w Proszowicach;  grup baletowych MOTYL i DANCE KIDS z proszowickiego Centrum Kultury oraz grup z Proszowic i Baranówki, które uczęszczają na zajęcia ZUMBY dla dorosłych. 

Tuż po programach artystycznych dzieci i młodzieży rozpocznie się muzyczna uczta pełna emocji i wyjątkowych brzmień. O godz. 17.00 wystąpi lokalny zespół ZIMEN, który dał się poznać proszowickiej publiczności m.in. za sprawą utworu „Nad moim miastem”. Około godz. 18.20 organizatorzy zapraszają na koncert polskiego zespołu rockowego Clödie. Na godz. 20.00 zaplanowano koncert zespołu RED LIPS, w którego repertuarze nie zabraknie singla „To co nam było”, a sobotnie koncertowanie zakończy występ autora hitu „Ona by tak chciała”. RONNIE FERRARI wystąpi o godz. 21.00. Na zakończenie dnia zaplanowano dyskotekę, o której brzmienia zadba Dj D-WAVE z ENERGY2000 w Katowicach.

Drugi dzień Dni Proszowic rozpocznie się w niedzielę 16 czerwca o godz. 15.00. Wtedy sceną proszowickiego amfiteatru zawładną:  grupy taneczne ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach, przedszkolaki z Nowego Brzeska oraz Proszowic, Formacja Taneczna KOLORY z Centrum Kultury w Proszowicach, grupy N.B. DANCE z Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku oraz grupa Zumba Junior z proszowickiego domu kultury. 

Na godz. 18.00 zaplanowano koncert dedykowany najmłodszym „ZDROWO I SPORTOWO”. To najnowszy program estradowy Centrum Uśmiechu, w którym Trener Pomidor w zabawny sposób uświadamia dzieciom, że kluczem do zdrowego życia jest aktywność fizyczna. Wraz z Trenerem Pomidorem, na scenie wystąpią także Marchewka oraz Groszek. 

Support dla niedzielnej gwiazdy wieczoru zapewni zespół Reggaeside, wykonujący muzykę w klimatach reggae, rock, pop i ska. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00. Tegoroczne dni miasta zakończy koncert zespołu InoRos, wykonującego muzykę z pogranicza popu i folk rocka. Na scenie towarzyszyć im będzie Liber, raper i autor tekstów. Ich koncert rozpocznie się o godz. 21.00.

Imprezami towarzyszącymi Dniom Proszowic będą: Młodzieżowe Zawody Sportowo-Pożarnicze 2024, które odbędą się 15 czerwca w godz. 9.00-13.00 na Stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Proszowicach oraz 4. Rajd o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Proszowice, który odbędzie się tego samego dnia w godz. 12.00-17.00 na placu targowym przy ul. Brodzińskiego.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra