- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Dwa nowe samochody strażackie trafią do OSP w Koszycach i OSP w Klimontowie ZDJĘCIA, WIDEO

Fot. Małgorzata Więcek-cebula

To ważne, żeby druhowie mieli odpowiedni sprzęt, który pomoże im szybko dotrzeć na miejsce wypadku, czy pożaru – mówiła poseł Józefa Szczurek-Żelazko, podczas konferencji zorganizowanej przed budynkiem OSP w Uściu Solnym. Podczas spotkania poseł poinformowała o wsparciu małopolskich druhów poprzez zakup 675 nowych wozów strażackich. Dwa z nich trafią do jednostek OSP w powiecie proszowickim.

Samochody trafią do OSP Koszyce i OSP Klimontów.

– Te pojazdy pozwolą na jeszcze efektywniejsze ratowanie ludzkiego życia oraz mienia. Od 2016 roku roku nasz rząd stale podnosi wydatki na rozwój remiz strażackich. Dzięki temu mieszkańcy naszego regionu mogą czuć się bezpiecznie – podkreślała poseł Józefa Szczurek-Żelazko.

W konferencji wziął udział gospodarz Powiatu Proszowickiego.

-To dzisiejsze spotkanie, które podkreśla znaczenie OSP w systemie bezpieczeństwa to też ważne wydarzenie dla mieszkańców tych miejscowości, gdzie te pojazdy trafiają – zapewniał Krystian Hytroś, starosta Powiatu Proszowickiego.

-Wsparcie dla OSP z budżetów samorządów jest każdego roku, ale tych pieniędzy brakuje, gdyby nie te decyzje, które zapadły w Warszawie w MSWiA i wsparcie parlamentarzystów, za które bardzo dziękujemy, to byłoby nam trudno takie samochody pozyskać do naszych jednostek – zapewniał Grzegorz Cichy, burmistrz Proszowic.

W konferencji ie mogło zabraknąć strażaków. Reprezentował ich szef KP PSP w Proszowicach.

– Decyzja o przyznaniu dofinansowań dla dwóch jednostek z terenu powiatu proszowickiego jest niezmiernie ważną i strategiczną dla naszego powiatu – podkreślał podczas spotkania bryg. mgr inż. Zbigniew Kwinta Komendant Powiatowy PSP w Proszowicach.

To nie pierwsze tego typu wsparcie dla strażaków.

– Wyposażenie OSP w nowoczesny sprzęt systematycznie wzrasta. Od 2016 roku do remiz strażackich w całej Polsce trafiło 2951 samochodów ratowniczo-gaśniczych. Od 2022 r. obowiązuje, pierwsza w historii Polski, ustawa o Ochotniczych Strażach Pożarnych. Dzięki niej prawie 100 tys. druhów – emerytów otrzymało świadczenie ratownicze z tytułu wysługi lat w OSP – przekonywała Józefa Szczurek-Żelazko

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra