- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Dziś Rada Społeczna Szpitala w Proszowicach wypowie się w sprawie przyszłości oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego

Fot. małgorzata Więcek-cebula

Ważą się losy oddziału ginekologiczno-położniczo-noworodkowego w Szpitalu Powiatowym w Proszowicach. Ze względu na straty, jakie przynosi – dyrektor placówki zdecydował o jego zamknięciu. Informacja w tej sprawie trafiła już do Zarządu Powiatu. Dziś o godzinie 13 zaplanowano spotkanie z Radą Społeczną Szpitala. Ostateczną decyzję w sprawie likwidacji oddziału ma podjąć Rada Powiatu Proszowickiego.

-To niezwykle trudna decyzja. Na szali staje bowiem przyszłość całego szpitala. Dziś mówimy o likwidacji jednego oddziału, jeśli tego nie zrobimy, jutro być może będziemy się musieli zastanowić nad przyszłością całego szpitala – mówi Krystian Hytroś, starosta powiatu proszowickiego.

Gospodarz powiatu podkreśla, że oddział od 2012 roku przynosi straty. Do tej pory to 25 mln zł.

Z likwidacją oddziału nie zgadza się jego personel, ale także pacjentki oddziału. Powstała petycja w sprawie obrony oddziału, a także fanpage na FB, gdzie wyrażany jest sprzeciw takiemu rozwiązaniu.

Ostateczną decyzję w sprawie przyszłości oddziału ma podjąć Rada Powiatu Proszowickiego.

1 Komentarz

1 Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra