- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Ilona Świeca i Grzegorz Szczupider. Poznaj Starostów tegorocznych Dożynek Gminy Proszowice

Fot. Proszowice TV

Dożynki Gminy Proszowice odbędą się za niespełna dwa tygodnie. Tegoroczne święto plonów zaplanowano na 13 sierpnia w Opatkowicach. Przewodniczyć im będą Starostowie – Ilona Świeca z Ostrowa i Grzegorz Szczupider z Opatkowic.

Starościna dożynek, Pani Ilona wraz z rodziną mieszka w Ostrowie. Jest absolwentką Liceum Ogólnokształcącego w Proszowicach, z kolei jej mąż Tomasz ukończył Technikum Rolnicze w Piotrkowicach Małych. Mają dwóch synów Kacpra i Miłosza, którzy są uczniami Szkoły Podstawowej w Ostrowie.

Ilona i Tomasz Świeca od 10-ciu lat prowadzą gospodarstwo rolne w Ostrowie o powierzchni 15 ha. Trudzą się przede wszystkim uprawą warzyw: marchwi, pietruszki, buraków, selera. Zbiory sprzedają do skupu lub na wolnym rynku.

Swój wolny czas Pani Ilona poświęca dzieciom, z którymi uwielbia podróżować. Lubi także piec ciasta i gotować różnorodne potrawy.

Starosta dożynek, Pan Grzegorz ma 45 lat i mieszka w Opatkowicach wraz z żoną Małgorzatą i córką Aleksandrą, która uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 2 w Proszowicach. Grzegorz Szczupider ukończył szkołę zawodową w Piotrkowicach Małych oraz Technikum Rolnicze w Giebułtowie, zaś jego żona Liceum Ogólnokształcącego w Proszowicach. Grzegorz i Małgorzata Szczupider prowadzą w pełni zmechanizowane gospodarstwo rolne o powierzchni 80 ha, w którym uprawiają zboża (kukurydza, rzepak), warzywa (cebula, ziemniaki) oraz prowadzą produkcję zwierzęcą.

Poza pracą w gospodarstwie Pan Grzegorz czynnie działa w Ochotniczej Straży Pożarnej oraz w radzie sołeckiej. Jego pasją jest zabytkowa motoryzacja polskiej produkcji. Interesuje się również sportem, w wolnym czasie ogląda mecze piłki nożnej oraz skoki narciarskie. Z kolei jego żona, Pani Małgorzata pomaga mu w prowadzeniu gospodarstwa oraz prowadzi dom. Uwielbia spędzać czas w ogrodzie, gdzie pielęgnuje kwiaty oraz krzewy.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra