- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Jak się jeździ po przebudowie skrzyżowania ulic 3 Maja i Mikołaja Reja w Proszowicach?

Jest zdecydowanie sprawniej i szybciej. Kilka tygodni temu zakończyła się przebudowa skrzyżowania ulic 3 Maja i Mikołaja Reja w Proszowicach. W ramach inwestycji powstał między innymi dodatkowy pas do skrętu w prawo z północnego odcinka ulicy Reja.

-To pozwoliło kierowcom, którzy chcą skręcić w ulicę 3 Maja zaoszczędzić sporo czasu, bowiem nie muszą czekać aż przejadą kierowcy jadący na wprost lub w lewo – podkreśla w rozmowie z portalem Proszowice z bliska – burmistrz Grzegorz Cichy.

Wygodniej jest także na wlocie ulicy Reja od strony północnej. Ten odcinek został poszerzony bowiem do 12,5 metra. W ramach przebudowy skrzyżowania, w pobliżu którego funkcjonują Urząd Gminy i Miasta, Starostwo Powiatowe, poczta, Urząd Skarbowy, ZUS i bank wybudowano także bezpieczne podniesione przejście dla pieszych.

Inwestycja ruszyła w sierpniu ubiegłego roku. Była realizowana przez firmę Housebud z Rzuchowej, która wykonała zadanie za 546 tys. zł. Samorząd Proszowic na inwestycję otrzymał dofinansowanie w wysokości blisko 360 tys. zł.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra