- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Jest pomysł, by w Proszowicach stanęła społeczna lodówka

Z inicjatywą uruchomienia społecznej lodówki w Proszowicach wyszła Agnieszka Łanecka wraz z innymi wolontariuszami Stowarzyszenia Polska 2050. To grupa, która pomaga potrzebującym w ramach „Plantacji dobra” działającej w Krakowie.

Społeczna lodówka to miejsce, w którym można podzielić się żywnością z innymi. Do lodówki można przynosić posiłki lub produkty, których w naszych domach nie wykorzystamy. Zamiast je wyrzucać, można podarować je tym, których nie stać na zakup żywności.

Inicjatorka uruchomienia społecznej lodówki swoim pomysłem zainteresowała radnych z Proszowic: Rafała Chmielę z Rady Powiatu w Proszowicach i Grzegorza Sopalę z Rady Miasta w Proszowicach. Mają pomóc w znalezieniu lokalizacji dla lodówki. Powinno to być miejsce ogólnodostępne. Rozmowy z tej sprawie trwają także z proszowicką Caritas.

-Pomysł uruchomienia lodówki skonsultowałam z samymi mieszkańcami zamieszczając post na publicznym forum. Odzew był bardzo duży. Stąd wiem, że taka inicjatywa jest potrzebna – dodaje Agnieszka Łanecka.

Społeczne lodówki funkcjonują w innych miastach np. w Bochni:

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra