- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Kto z naszego regionu będzie szturmował ławy parlamentarne? MAMY LISTĘ KOALICJI OBYWATELSKIEJ

Partie powoli odkrywają nazwiska osób, z którymi zamierzają osiągnąć wyborczy sukces w niedzielę, 15 października. Dotarliśmy do składu drużyny Koalicji Obywatelskiej, którą zamieszczamy poniżej. Są na niej zaskoczenia. Największym to brak na niej radnego wojewódzkiego Krzysztofa Nowaka z Bochni, który do niedawna był szefem Komisji Rewizyjnej małopolskiego samorządu. Lokomotywą bocheńską będzie natomiast Magdalena Łacna, psycholog. Będzie kandydatką „na piątkę”.

Zaskakuje też z kolei obecność byłego posła PO kadencji 2007-2011 Jana Musiała, wcześniej burmistrza Brzeska, obecnie zaś tamtejszego rajcy i prezesa Mościckiego Centrum Medycznego w Tarnowie. W rozmowach prywatnych nie był on jakoś specjalnie entuzjastycznie nastawiony do tego, by ponownie dojeżdżać do pracy w Warszawie przy Wiejskiej. Startuje z miejsca dwunastego.

– Ale jeśli będę musiał, jeśli trzeba będzie umocnić listę, to nie odpowiem nie – mówił z uśmiechem na twarzy Musiał w jednym z niedawnych wywiadów.

Żeby Jan Musiał nie czuł się samotnie, to z Brzeska wystartuje Łukasz Pasierb, lokalny aktywista. Dostał niezłe, bo szóste miejsce.

Co słychać w innych partiach? W Zjednoczonej prawicy, nieoficjalnie, drugie miejsce dla Józefy Szczurek-Żelazko a trzecie dla Urszuli Ruseckiej z Wieliczki. Plakaty też może drukować poseł Norbert Kaczmarczyk z Proszowic (Suwerenna Polska). Ale wszystko w rękach prezesa Jarosława Kaczyńskiego, który w bardzo wąskim gronie zatwierdzi ostateczny kształt listy.

Z Koalicji Polskiej wystartuje poseł Stanisław Bukowiec, bochnianin, który cztery lata temu jako kandydat Porozumienia Jarosława Gowina zdobył bardzo przyzwoity wynik. Licznik poparcia jego osoby zatrzymał się na 12 449 głosach. Nad startem z tej listy poważnie zastanawia się też pochodzący z Borzęcina, pracujący w Brzesku a mieszkający w Tarnowie Czesław Kwaśniak, były radny wojewódzki. Ale jako kandydat bezpartyjny.

Oto pełna lista wyborcza kandydatów Koalicji Obywatelskiej, do której dotarła nasza redakcja:

 1. Urszula Augustyn
 2. Roman Ciepiela
 3. Elżbieta Achinger
 4. Robert Wardzała
 5. Magdalena Łacna
 6. Łukasz Pasierb
 7. Agnieszka Włudyka-Śliwa
 8. Tomasz Pietras
 9. Sebastian Stepek
 10. Jacek Tomasik
 11. Ewa Jasiak
 12. Jan Musiał
 13. Agnieszka Danielewicz
 14. Jarosław Marzec
 15. Krzysztof Kuboń
 16. Marta Starska

Okręg wyborczy nr 15 obejmuje: powiat bocheński, brzeski, dąbrowski, proszowicki, tarnowski, m. Tarnów, wielicki.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra