- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Włodzimierz Bernacki (PiS) ponownie senatorem z naszego okręgu

W Senacie ponownie zasiądzie Włodzimierz Bernacki. Kandydat PiS zdobył 98 347 głosów. Do Senatu nie dostał się Adam Korta Bocheński Starosta, choć w jego przypadku nie można mówić o przegranej.

  • Włodzimierz Bernacki – 98 347 głosów – 46,42 proc.
  • Adam Korta – 74 493 głosy – 35,16 proc.
  • Radosław Macoń – 22 378 głosów – 10,56 proc.
  • Bartłomiej Krzych – 16 654 głosy – 7,86 proc.

Przedstawiciel PiS podziękował swoim wyborcom: https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fwlodzimierz.bernacki%2Fposts%2Fpfbid09QeGNLQWN9M4YBfRJwApxjWPo9iDduJVbd5NMTJofzj8JX7jYWKCB5R3qEoZDKkFl&show_text=true&width=500

Kandydat opozycji, choć nie wywalczył senatorskiego mandatu też jest zadowolony. Nie trudno się dziwić, jako kandydat Ziemi Bocheńskiej zdobył bowiem największe poparcie w historii. Ten wynik jest dobrym prognostykiem w zbliżających się wyborach samorządowych.

-74 493 – tyle osób zagłosowało na mnie w wyborach do Senatu. Serdecznie dziękuje mieszkańcom powiatu Wielickiego, Bocheńskiego, Proszowickiego i Brzeskiego za poparcie. To największe poparcie kandydata z Ziemi Bocheńskiej w historii. Raz jeszcze Wam dziękuję, jesteście wspaniali! – dziękował gospodarz powiatu w mediach społecznościowych.

Dwaj pozostali kandydaci: Radosław Macoń, który zasłynął głównie z tego, że na początku kampanii „tak se tylko wisiał” oraz Bartłomiej Krzych zdobyli razem około 40 tys. głosów. W porównaniu z liderami to mimo wszystko niewiele.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra