- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Lokalni pasjonaci historii proszą o wsparcie. Dołącz do zbiórki!

Stowarzyszenie Bojowe Schrony Proszowice to grupa ludzi, których połączyła pasja do odkrywania i kultywowania lokalnej historii. Stworzona przez nich Izba Pamięci to sukces okupiony wieloma latami pracy, począwszy od poszukiwania i kompletowania eksponatów, a skończywszy na gruntownym remoncie dawnego budynku szkoły w Karwinie, w którym obecnie mieści się Izba. Ich filantropijna działalność ma jednak granice, które nie zdołają pokonać bez pomocy innych. Cel jest jeden – zbiór środków na zakup elementów do rekonstrukcji armaty PAK 40. 

– Aby zwiększyć atrakcyjność Izby, cały czas pozyskujemy nowe eksponaty, nowe przedmioty, które ułatwiają zrozumienie lokalnej historii (…) W ostatnich dniach, uzyskaliśmy informacje o częściach, które są do kupienia. Niestety wszystko co mieliśmy, zainwestowaliśmy w Izbę, szczególnie w systemy bezpieczeństwa. Teraz musimy liczyć na waszą dobrą wolę. Prosimy o pomoc – pisze na portalu zrzutka.pl Wojciech Pasek, przedstawiciel stowarzyszenia.

Zbiórka utworzona na stronie zrzutka.pl przeznaczona zostanie właśnie na ten cel, odbudowę armaty pozyskanej od Państwa Ochęduszko, którzy ten bezcenny element historii regionu posiadali w swoim gospodarstwie. Do tej pory wpłaty dokonało prawie 30 osób na łączną kwotę blisko 2 400 zł. Aby cel został osiągnięty potrzeba 6 000 zł. Pomóc może każdy. 

Link do zbiórki:

https://zrzutka.pl/yf44d6

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra