- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

NOWE BRZESKO. I Nowobrzeska Gala Krwiodawców. Dziękowano tym, którzy pomaganie mają we krwi!  ZDJĘCIA

Fot. Patrycja Grzyb

W sobotę w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku odbyła się I Nowobrzeska Gala Krwiodawców. Wydarzenie zostało zorganizowane z inicjatywy Karola Krzyka, radnego, który zapoczątkował cykliczne akcje oddawania krwi w gminie Nowe Brzesko.

-Szanowni Państwo wysłuchaliśmy hymnu krwiodawców. Tym miłym akcentem pragnę powitać Was serdecznie na I Nowobrzeskiej Gali Krwiodawców. To szczególny czas na podziękowanie Wam za dar krwi, jakim dzielicie się z potrzebującymi – mówił Karol Krzyk, gospodarz gali rozpoczynając wydarzenie.

W sobotnim spotkaniu udział wzięli: Beata Mazurek dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, Jolanta Raś zastępca dyrektora Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie do spraw medycznych, Wojciech Adamczyk zastępca burmistrza Nowego Brzeska, Jan Polak przewodniczący Rady Miejskiej, radni, Anna Maj-Skowrońska dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Nowym Brzesku, sponsorzy oraz kilkudziesięciu krwiodawców biorących czynny udział w dotychczas zorganizowanych akcjach oddawania krwi.

Spotkanie przybrało wymiar symbolicznego podziękowania wszystkim, którzy wykazują bezinteresowną chęć dzielenia się tym co najcenniejsze oraz promują idee honorowego krwiodawstwa. Wszystkim zaproszonym gościom wręczono statuetki, będące wyrazem wdzięczności za dar z siebie – dar krwi, jaki każdy z nas może ofiarować drugiemu człowiekowi, zwłaszcza, że jesteśmy jej jedynym źródłem. 

-Chęć, ogromne serce i zaangażowanie w pomaganie drugiemu człowiekowi, tylko tyle potrzebujemy, by oddać krew. Dziękuje Wam za to, co czynicie – mówiła Beata Mazurek dyrektor RCKiK w Krakowie.

Podczas gali swoje muzyczne predyspozycje zaprezentowała Ela Adamczyk, nastolatka z Mniszowa, która gościnnie wykonała polskie i zagraniczne utwory. Na zakończenie oficjalnej części wydarzenia odbyło się uroczyste krojenie tortu ufundowanego przez Gościniec w Czuszowie.

To wielka sprawa, móc uratować komuś zdrowie, a może nawet życie! Kolejną szansę, nowobrzescy krwiodawcy zyskają już 15 stycznia 2023 roku, podczas piątej akcji krwiodawstwa. Pamiętajmy, łączy nas krew, która ratuje życie!

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra