- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

NOWE BRZESKO. Krwiodawcy dotrzymali słowa i odwiedzili podopiecznych kazimierskiej placówki. ZDJĘCIA

Fot. patrycja Grzyb

Dziś delegacja nowobrzeskich krwiodawców na czele z Karolem Krzykiem, organizatorem akcji odwiedziła wychowanków Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Kazimierzy Wielkiej. Okazją stało się przekazanie słodyczy oraz zabawek zebranych podczas V Akcji Krwiodawstwa w Gminie Nowe Brzesko.

– Pomysł wsparcia placówki zrodził się spontanicznie, ale jak widać spotkał się z przychylnością krwiodawców. Pragnę zatem podtrzymać inicjatywę wspomagania tego typu placówek podczas organizacji kolejnych akcji – tłumaczy Karol Krzyk.

Regionalna Placówka Opiekuńczo- Terapeutyczna w Kazimierzy Wielkiej powstała pod koniec 2015 roku, jako całodobowa placówka dla dzieci i młodzieży w wieku od 3 do 18 lat. Jej dyrektorem jest Anna Chaber.

– Głównym celem naszej działalności jest zapewnienie dzieciom całodobowej opieki, wychowania, leczenia, rehabilitacji, rewalidacji, specjalistycznej opieki oraz innych niezbędnych działań terapeutycznych – czytamy na stronie placówki.

Podopieczni kazimierskiej placówki mogą liczyć na wsparcie wykwalifikowanej kadry wychowawców, w tym psychologa, pedagoga, pracownika socjalnego. Ich starania mają na celu stworzenie odpowiednich warunków do rozwoju psychofizycznego dzieci i młodzieży, jak również wskazanie im drogi, która doprowadzi ich do usamodzielnienia się w dorosłym życiu.

Aktualnie placówka liczy 32 wychowanków, najmłodszy ma 4 lata, a najstarszy 18 lat.

Do akcji nowobrzeskich krwiodawców dołączył się Sklep Delikatesy Paleo Nowe Brzesko, który przekazał dla podopiecznych placówki słodycze.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra