- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

NOWE BRZESKO. V Akcja Krwiodawstwa za nami! Zebrano rekordową ilość krwi! ZDJĘCIA

Fot. Patrycja Grzyb

Pomagać można na wiele sposobów. Także angażując się w akcje krwiodawstwa. Podczas niedzielnej inicjatywy w Nowym Brzesku zebrano ponad 15 litrów krwi!

V Akcja Krwiodawstwa w Gminie Nowe Brzesko przeszła do historii, podobnie jak ilość krwi, jaką udało się zebrać. Organizatorzy czują dumę i ogromne zadowolenie.

– Dzisiejsza akcja to nasz kolejny sukces, ponieważ w walce o ludzkie zdrowie i życie cenna jest każda kropla krwi. Dziękuję wszystkim, którzy oddali dziś krew, ale także tym, którzy chcieli, a z różnych przyczyn np. zdrowotnych, niestety nie mogli – mówił w rozmowie z portalem Karol Krzyk, organizator wydarzenia.

Podczas pierwszej akcji krwiodawstwa zorganizowanej w 2023 roku, chęć oddania krwi wykazało 38 osób. Ostatecznie krew pobrano od 34 osób.

Krwiodawcy nie zapomnieli również o wydarzeniu towarzyszącym akcji, a zatem zbiórce na rzecz Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Kazimierzy Wielkiej. Zebrane zabawki i słodycze już niedługo trafią do jej podopiecznych. Relacje z przekazania darów będziecie mogli zobaczyć na naszym portalu!

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra