- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

NOWE BRZESKO. Zabawy animacyjne, eko konkursy i akcja roślinka za surowce wtórne. Za nami pełen atrakcji IV Piknik EKOlogiczy ZDJĘCIA 

Fot. patrycja Grzyb

Słoneczna pogoda była idealnym dopełnieniem IV Pikniku EKOlogicznego odbywającego się w Nowym Brzesku. Wydarzenie rozpoczęło się w niedzielę o godzinie 14.00 na Placu Wolności. W harmonogramie imprezy nie zabrakło mnóstwa atrakcji dla najmłodszych, w które włączyli się również dorośli.

Dobra zabawa w połączeniu z dawką wiedzy ekologicznej zachęciła dzieci do aktywnego uczestnictwa w animacjach z ELO KIDS oraz konkursach przygotowanych przez organizatorów. Na najmłodszych czekały pyszne smakołyki i kolorowe koktajle oraz malowanie twarzy, tatuaże, dmuchaniec i bajkowe maskotki, które chętnie pozowały do zdjęć. 

Z kolei dorośli mogli odwiedzić stanowisko Ekodoradcy Gminnego oraz stoisko „Pasieka Adamek” i KGW Szpitary, które przygotowało produkty runa leśnego w ramach konkursu „Natura od kuchni”, nad którym patronat objęły Lasy Państwowe. Jego nadrzędnym celem jest promowanie zdrowej żywności pochodzącej z naszych rodzimych lasów.

W ramach IV Pikniku EKOlogicznego odbyła się także akcja wymiany surowców wtórnych na roślinki. Mieszkańcy chętnie przynosili szklane i plastikowe butelki czy zużyte baterie w zamian zabierając zielone krzewy i kolorowe kwiaty.

Od niedzieli w Miejskim Parku możemy podziwiać również tabliczki będące pracami plastycznymi laureatów konkursu „WYKONAJ TABLICZKĘ INFORMACYJNĄ!”. Zadaniem dzieci było wykonanie ilustracji dotyczącej czystości i porządku na terenie zmodernizowanego obiektu.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra