- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Podsumowano akcję „Posprzątaj z nami Małopolskę”. Portal Proszowice z Bliska patronował tej inicjatywie!

Fot. małgorzata Więcek-cebula

Duże brawa należą się pomysłodawcom, organizatorom, a przede wszystkim uczestnikom akcji „Posprzątaj z nami Małopolskę”. W ciągu 5 tygodni do akcji przyłączyło się 20 tys. wolontariuszy, 77 gmin i sołectw oraz 120 szkół i przedszkoli.

Inicjatywa została zainaugurowana 17 marca w Proszowicach ZOBACZ. Przez pięć tygodni sprzątano większe i mniejsze miasta, gminy i sołectwa. Do inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego przyłączyły się między innymi gmina Iwkowa ZOBACZ, powiat Bocheński ZOBACZ, Proszówki ZOBACZ a także kilkadziesiąt innych sołectwa i gmin. Akcję zakończono 21 kwietnia w Lipnicy Dolnej ZOBACZ

– To bardzo udana akcja. W zasadzie zaskoczył nas oddźwięk tej akcji, a także ilość samorządów i stowarzyszeń, przedstawicieli lokalnych społeczności, które do niej przystąpiły. Ten problem, na który chcieliśmy zwrócić uwagę organizując akcję, czyli śmieci porzucanych na łąkach, lasach przy rzekach, został dostrzeżony przez Małopolan wszystkich pokoleń od maluszka do staruszka – podsumował akcję Józef Gawron, wicemarszałek Województwa Małopolskiego.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra