- REKLAMA -
- REKLAMA -
Wydarzenia

Pogrzeb śp. Jana Makowskiego wieloletniego burmistrza Proszowic ZDJĘCIA

Fot. patrycja Grzyb

Rodzina, ale też samorządowcy, strażacy, młodzież szkolna i mieszkańcy Proszowic pożegnali dziś wieloletniego burmistrza Proszowic. Śp. Jan Makowski zmarł 30 grudnia. Miał 72 lata.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczęła msza św. odprawiona w kościele Wniebowzięcia NMP i św. Jana Chrzciciela w Proszowicach. Po jej zakończeniu uczestnicy pogrzebu i poczty sztandarowe odprowadzili trumnę na cmentarz parafialny.

Jan Makowski urodził się w 1950 roku w Proszowicach. Funkcję burmistrza sprawował przez trzy kolejne kadencje. Po raz pierwszy mieszkańcy Gminy i Miasta Proszowice obdarzyli go zaufaniem w 2002 roku. Zanim został zaprzysiężony na fotel burmistrza, pracował jako nauczyciel w Zespole Szkół w Piotrkowicach Małych oraz w Zespole Szkół w Proszowicach. W latach 1998 do 2003 był delegatem Izby Rolniczej oraz pełni funkcję Członka Zarządu Krakowskiej, a później Małopolskiej Izby Rolniczej. W kadencji 1998 do 2002 pełnił rolę radnego Rady Miejskiej Proszowice. Był także działaczem Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz druhem Ochotniczej Straży Pożarnej w Opatkowicach.

Kliknij i dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Góra